NE DEĞİŞECEK?

İrfan Kaplan’dan açıklama geldi ama
NE DEĞİŞECEK?

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan en kısa zamanda esnaf gezilerine başlayacaklarını duyurunca akıllara “ne değişecek?” sorusunu getirdi.

CHP’de durulmak bilmeyen kurultay taleplerinin ve genel merkezin bu konuya ters yaklaşması gündemdeki yerini korurken, CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan’dan “îşimize bakalım” der gibi bir açıklama geldi.

Seçimlerin hemen ardından aktif bir şekilde çalışmalarını yürüten ve çeşitli konuları TBMM kürsüsüne de taşıyan CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, yerel seçimlerin yaklaştığına atıf yaparak “En kısa zamanda esnaf gezilerimize başlayacağız. Sıkıntıları, şikayetleri meclise taşıyacağız” dedi.

NE DEĞİŞECEK

İrfan Kaplan’ın bu açıklamaları parti tabanında ve halkta karşılık buldu. Ancak tedirginliklerini gizleyemeyen vatandaşlar “Gerek CHP’li gerekse diğer partili milletvekilleri bu hep yapıyor. Geliyorlar, sorunlarımızı dinliyorlar, çözeceğiz diyorlar, gidiyorlar. Yıllardan beri bu durum böyle ama değişen hiçbir şey yok” dediler.

BOŞA UMUTLANDIRIYORLAR

Milletvekillerinin her zaman özellikle de seçim öncesi sürekli gezi yaptıklarını ve her seferinde vatandaşlarla diyalog kurup rahatlatan sözler söyleyip gittiklerini ve hiçbir şeyin değişmediğini de belirten vatandaşlar “Her seçim öncesi bu şekilde geliyorlar ve bizim durumumuzu anladıklarını, sıkıntılarımızı çözeceklerini söylüyorlar. Artık kandırıldığımıza inanıyoruz. Dolar beş lirayı geçti. Alım gücümüz azaldı. Bir malı neredeyse aldığımız fiyata bile satamayacak hale geldik. Siftahsız dükkan kapattığımız günler oluyor. Dükkan kirasını ve masraflarını bile çıkaramıyoruz. Her geçen gün biraz daha dibe vuruyoruz. Artık umudumuz kalmadı” diyerek serzenişte bulundular.

NE YAPACAKLARSA YAPSINLAR ARTIK

Ekonomik olarak dayanma güçlerinin kalmadığının da üzerini çizen vatandaşlar “Dayanacak gücümüz kalmadı. İflasın eşiğindeyiz. Evimize ekmek götürmeye gücümüz yok. Dilenecek hale geldik. Ne yapılacaksa yapsınlar artık. Çoluk çocuğumuzun karşısına çıkacak yüzümüz kalmadı. Dilenemez dilenci haline geldik” diyerek içinde bulundukları zorlukları anlattılar.

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
8.08.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin