NE GEREK VAR?

Kültür Yolunun başlangıcında Sahil Yolunda başlatılan çalışma ile sağlam konumda olan kilit taşları değiştirilmeye başlandı
NE GEREK VAR?

Kültür Yolunun başlangıcında başlatılan yol güzelleştirme çalışmaları çerçevesinde sağlam durumda olan kilit taşları yenilenmeye başlandı. Çalışmalar devam ederken yol trafiğe geçici olarak kapatıldı. Sağlam olan kilit taşlarının neden değiştirildiği konusunda ise çalışmalara katılan görevliler açıklama yapmaktan kaçındılar. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından sürdürülen çalışmaların kısa sürede tamamlanması hedefleniyor.

KÜLTÜR YOLUNUN BAŞLANGICI TRAFİĞE KAPATILDI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından Sahil Yolu’nda başlatılan yol yenileme çalışmaları nedeniyle yol trafiğe geçici süreyle kapatıldı. Sağlam durumda bulunan kilit taşlarının yenilenmesine yönelik çalışmaları sürdüren Büyükşehir Belediyesi bölgede yer alan vatandaşlardan tepki çekti. Birkaç gün önce başlatılan çalışmalar nedeniyle trafiğin kapalı olduğu ve diğer yollarda trafik akışının güçlükle gerçekleştirildiği ifade edildi. Yaşanan bu durum karşısında belediyenin sağlam yollarda neden çalışma sürdürdüğü eleştiri konusu haline geldi.

“BOZUK OLAN DİĞER YOLLARDA BU TÜR ÇALIŞMALAR NEDEN YAPILMIYOR”

Çakmak Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Sahil Yolu’nda başlatılan yol yenileme çalışmasının anlamsız olduğuna dikkat çeken bazı vatandaşlar, “kentimizde bozuk yollar var. Yerel yönetimlerimiz bozuk olan yollarımızda bu tür çalışmaları sürdürmeliler. Zira bu yolda kilit taşlarında bir sorun yoktu. Trafik akışında bir sıkıntı yaşanmıyordu. Şimdi bu kadar masrafa ne gerek var? Belediye başkanlarımızdan yapılacak olan hizmetlerde belediye kaynaklarını doğru alanlarda kullanmalarını istiyoruz. Yapılan hizmetin iyisi-kötüsü olmaz derler ama bu iş öyle bir iş değil” şeklinde görüş belirttiler.

GÜNDEM
Bülent Öner
20.03.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin