NİZİP’E MODERN KAMU HASTANESİ

Sağlık alanında üst üste ortaya konulan projelerle sağlık üssü haline gelen Gaziantep’e son olarak Nizip ilçesinde 300 yataklı modern Devlet Hastanesi yapılacak.
NİZİP’E MODERN KAMU HASTANESİ

Sağlık alanında üst üste ortaya konulan projelerle sağlık üssü haline gelen Gaziantep’e son olarak Nizip ilçesinde 300 yataklı modern Devlet Hastanesi yapılacak. Projesi tamamlanan hastanenin temeli önümüzdeki aylarda atılacak. Nizip’te büyük sevinç yaratan proje tamamlandığında ilçede sağlık sorunu tamamen kalkmış olacak.

SURİYELİ HASTA YOĞUNLUĞU DİKKAT ÇEKİYORDU

Gaziantep kent merkezi dışında İslahiye’den sonra en çok Suriyelinin yerleşik yaşama geçtiği Nizip ilçesinde mevcut kamu hastanesi ağır yük altında eziliyordu. Ak Parti Gaziantep milletvekillerinin uzun süredir üzerinde çalıştığı proje Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandı. Kısa süre sonra Nizip ilçesinde 300 yataklı modern kamu hastanesinin temeli törenle atılacak. Nizip ilçesinde önemli ölçüde eski mezbahanenin yerine yapılması planlanan Devlet Hastanesi tamamlandığında hem ilçenin sağlık yükü hem de Gaziantep’te ki kamu hastanelerinin yükü önemli ölçüde hafiflemiş olacak.

SAĞLIK ALANINDA ÖNEMLİ YOL KATLETTİK

Daha önce sağlık alanında tedavi görebilmek için yatak sayısı çok azken bugün hastane yatak sayısı 2 binden 5 bine çıktı. Büyük gelişmelerin yaşandığı kentte, kamu ve özel hastane sayısı 12'den 40’lara kadar çıktı. Gaziantep'te son olarak 300 yataklı Şehitkamil, 200 yataklı Çocuk, 100 yataklı Nizip, 100 yataklı İslahiye, 30 yataklı Oğuzeli Devlet ve 25 yataklı Araban Devlet Hastanesi ile 75. Yıl Doğum Hastanesi yeni blok, Doktor Ersin Arslan Devlet Hastanesi yeni blok, çeşitli hastane birimleri ile 50 sağlık ocağı ve aile sağlığı merkezi yapıldı. Öte yandan özel hastane sayısında büyük bir artış yaşandı.

KUBİLAY HAN DEMİR

**

 

 

ÖZEL HABER
Kubilay Han Demir
11.05.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin