Nizip’in Hedefi 750 Milyon Dolar

Nizip’in Hedefi 750 Milyon Dolar

350-400 milyon dolar yıllık ihracata imza atan Nizipli sanayici ve iş adamları Nizip’te Gümrük Müdürlüğü kurulması talebinde bulunuyor. NTO’yu ziyaret eden Nizip Kaymakamı Kemal Şahin’e çalışmalar hakkında bilgi veren Nizip Ticaret Odası Başkanı Mehmet Öz Yurt,  NTO’ya bağlı aktif üye sayısının 1400 olduğunu ve 2017 ihracat rakamlarının 350-400 milyon dolara ulaştığını ifade ederek mutlaka Nizip’te bir Gümrük Müdürlüğü kurulması gerektiğini ifade etti.

Nizip Ticaret Odasının çalışmaları hakkında bilgiler almak ve incelemeler yapmak için NTO’yu ziyaret eden Nizip Kaymakamı Kemal Şahin Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, Meclis Başkanı Mustafa Doktoroğlu ve Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri’nden bir çok konuda bilgiler aldı.

Nizipli üretiyor, istihdam sağlıyor ihracatta rekora koşuyor

Nizip’in Türkiye’de ki diğer ilçeler arasında çok şanslı bir noktada yer aldığını ve her geçen gün ihracat rakamlarını arttırdığını ifade eden Nizip Ticaret Odası Başkanı Mehmet Özyurt yaptığı değerlendirmede “ İnşallah bundan önce olduğu gibi bundan sonrada sayın kaymakamımızın görüş ve önerileri doğrultusunda ilçemizi her türlü konuda bir adım daha ileriye taşımak için işbirliği içerisinde çalışacağız. Odamızın 1400 faal üyesi bulunmakta olup ilçemiz 350-400 milyon dolar civarında ihracat yapmaktadır. Eğer ilçemiz il olsaydı Türkiye sıralamasında 81 il arasında ilk 35’in içerisinde olacaktı.  Bundan dolayı Nizip’te bir Gümrük Müdürlüğü kurulması ve yanında gümrük müşavirliklerinin oluşturulması, ihracat yapmak isteyen ve yapamayan firmalarımız için de bir teşvik oluşturulması için güçlü bir şekilde kamuoyu oluşturmalıyız. 2023 yılı hedeflerimiz arasında Nizip en az 750 milyon dolar ihracat yaparak üretim ve istihdama katkı sağlamayı planlamaktayız. Bu konuda Odamız üyelerinin ihracat yapmaları için sık sık yurtdışı iş gezileri düzenleyerek ikili iş görüşmeleri, fuar ve fabrika ziyaretleri yaptırmaktadır. Şuan 100-110 firmamız ihracat yapmaktadır, bu sayıyı daha üst seviyelere taşımanın çabası içerisindeyiz. Nizip Ticaret Odası olarak sadece Nizip’in ticaret hayatı ile değil, sosyal ve kültürel olarak da gelişmesi için elimizi her türlü taşın altına çekinmeden koyacağımızı belirtmek isterim. Sayın Kaymakamımız ile şehrimiz ve ülkemizin huzuru refahı ve ekonomik olarak kalkınması açısından güzel bir çalışma dönemi geçiririz.” dedi.

Nizip beklediğimin üzerinde bir performans ve sinerjiye sahip

Nizip’i beklediğinden daha çok iyi gördüğünü ifade eden Nizip Kaymakamı Kemal Şahin “ Nizip’i hem ticareti, hem sanayisi, hem de insanı bakımında son derece iyi bir durumda gördüm. Tabi ki bunlar Nizip’in sanayici ve iş adamlarının özverili çalışmaları sonucu ortaya çıkan güzel gelişmelerdir. İnşallah hep beraber daha iyi işlere imza atabilirsek benim açımdan daha da memnuniyet verici olacaktır. Organize sanayi bölgemizde üç fabrikamızı ziyaret ettim. İnşallah fırsat buldukça diğer sanayicilerimize de ziyaret edeceğim. İlçemizde bulunan kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları yapacağımız çalışmalar ve faaliyetler bizim için çok önemli. Temennimiz o ki bu diyaloglar Nizip'e önemli hizmetler olarak geri dönecek. Bizler iş adamlarımızın her zaman yanınızdayız üzerimize ne görev düşerse sizlere her zaman destek vermeye hazırız” dedi.  Nizip Kaymakamı Kemal Şahin’in ziyaretinde Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Mahmut Polat, Abdulkadir Akkuş, Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri de katıldı.

GÜNDEM
Haber Merkezi
7.12.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin