Nizip’te mutlu son

Nizip’te mutlu son

Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan, ilçede yapılması planlanan stadyum ve yeni hastane için yer bağışının belediye tarafından gerçekleştirildiğini dile getirdi. Akdoğan açıklamasında, stadyum ve hastane alanı uygulama imar planının Büyükşehir Belediyesi tarafından kabul edildiğini anlattı.

“ANKARA’DAN ONAY GELİR GELMEZ ÇALIŞMALAR BAŞLAYACAK”

Suriyeli sığınmacılarla birlikte hasta yoğunluğunun yaşandığı Nizip ilçesinde mevcut kamu hastanesi yoğunluğa cevap veremiyordu. Bu nedenle Ak Parti milletvekillerinin girişimi sonucunda Nizip ilçesinde 300 yataklı modern bir kamu hastanesi yapılmasına karar verildi. Nizip Belediyesi tarafından yeri bağışlanan hastane ve spor kompleksinin yapımına kısa süre içerisinde başlanacak. Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan, çalışmalarda son aşamaya gelindiğini dile getirerek, “Yer belirlendi. Ankara’da proje onayı çıkar çıkmaz hastane ve stat projesi çalışmaları başlanacak” diye konuştu.

YER TAHSİSİ TAMAMLANDI İNŞAATA KISA SÜREDE TAMAMLANACAK

Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan, konuya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Belediyemiz tarafından bağışlanan Dutlu mevkiinde 123 bin metrekare alan Spor (stadyum) ve sağlık tesisi (hastane) yapılmak üzere Büyükşehir belediyesi tarafından nazım ve uygulama imar planı yapıldı. Nizip ilçesi Dutlu Mahallesi N39c-23d nazım ve N39c23d-1c,2d,3a ve 4b uygulama paftalarında spor alanı ve sağlık tesisi alanı ve uygulama imar planı, büyükşehir belediye meclisi 2017/232 sayılı kararı ile uygun görülmüştür. Sağlık Bakanlığı - Gençlik ve Spor Bakanlığı ile birlikte koordinasyon kurulup çalışmalar yapılmaktadır.”

ÖZEL HABER
Fatih Çeliktürk
8.06.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin