NTO’da Kan Bağışı Kampanyası Yoğun İlgi Gördü

NTO’da Kan Bağışı Kampanyası Yoğun İlgi Gördü

Nizip Ticaret Odası (NTO) ve Kızılay Kan Merkezi Nizip Şubesi işbirliği ile geleneksel hale getirilen Kan Bağışı Kampanyası Nizip Ticaret Odası’nda gerçekleşti.

Kan Bağışı Kampanyası’na NTO Meclis Başkanı Bekir Karabacak ve NTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt başta olmak üzere, Nizip Ticaret Odası organ üyeleri, çalışanları ve vatandaşlar da destek verdi.

Kış aylarında kan bağışının azaldığını belirten NTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt “Nizip Ticaret Odası Kan Bağışı kampanyasını geleneksel hale getirerek gönüllü kan bağışçısı bir kuruluş olmuştur.” dedi.

Kızılay ile sürekli işbirliği içerisinde olduklarını ifade eden NTO Başkanı Özyurt şunları ifade etti: “Kızılay tarafından, kış mevsimde havanın soğuk olmasından dolayı kan bağışlarında ciddi düşüş yaşandığını ve şubat ayında kan bağışı kampanyası düzenlenmesini talep edildi. Bizlerde Nizip Ticaret Odası olarak yapmış olduğumuz sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında Kızılay Kan Merkezi Nizip Şubesi işbirliği ile “Bir Kan, Üç Can” sloganıyla Nizip Ticaret Odası’nda Kan Bağışı Kampanyası düzenleyerek bugün üyelerimiz ve çalışanlarımız ile birlikte kan bağışında bulunuyoruz. Yoğun bir ilgi ve alaka ile karşılaştık. Kan bir gün herkese lazım olabilir düşüncesiyle vatandaşlarımızın sadece kampanyalarda değil düzenli olarak kan merkezlerinde kan bağışlamalarını tavsiye ediyoruz. Kan vererek hayat kurtaran herkese teşekkür ediyorum. Tüm bağışçılarımızın Allah hayırını kabul etsin.” şeklinde konuştu.

Kızılay Kan Merkezi Nizip Şubesi ve kan bağışında bulunan vatandaşlara teşekkür eden NTO Meclis Başkanı Bekir Karabacak ise sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Yaşamız olduğumuz topraklarda almış olduğumuz bir nefesin bile bir bedeli var. Kan bağışını da herkesin bir vatandaşlık görevi olarak bilmeli çünkü bu bizim özümüzde kültümüzde ve inancımızda yardımseverlik var. Kan vererek hayat kurtaran tüm katılımcılara teşekkür ediyorum Allah hayırlarını kabul etsin.” dedi.
Gerçekleşen kampanyaya, NTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahmut Polat, NTO Yönetim Kurulu Üyeleri, NTO Meclis, Disiplin ve Danışma Kurulu üyeleri, oda üyeleri, firma çalışanları ve çok sayıda vatandaşlarda da kan vererek destek verdi.

GÜNDEM
Haber Merkezi
14.02.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin