O öğretmen açığa alındı

O öğretmen açığa alındı

Gaziantep'te bir öğretmen, idareden  izin almadan bazı öğrencileri kent dışına götürdü. Yolda polis tarafından yapılan kontrolde öğrencilerin izin olmaksızın kent dışına çıkartıldıkları saptandı. Bir öğretmen ile iki idareci valilik kararı ile açığa alınırken, olayla ilgili adli ve idari   soruşturma başlatıldı.

Gaziantep Valiliği tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle:

"Bazı basın mecralarında İlimizde bir öğretmenin bir kısım öğrenciyi izinsiz olarak bir İlçemize götürdüğüne yönelik haberler yayınlanması üzerine açıklama yapılması ihtiyacı doğmuştur. İlimiz Merkezde bulunan bir lisede görevli olan bir öğretmenimiz çalıştığı okulda eğitim gören öğrencilerden bir kısmını yasal izin olmaksızın araçlarla Nizip İlçesine götürmüş, güzergahta bulunan polis ekipleri tarafından yapılan kimlik kontrolünde durum anlaşılmıştır. Olayın idari makamlar tarafından haber alınmasına müteakip ivedi olarak 13.10.2021 tarihinde açılan soruşturmada ilk etapta bahse konu öğretmen ve iki idareci açığa alınmıştır. Konuyla ilgili adli ve idari süreç devam etmektedir." Gaziantep'te dün de İslahiye ilçesinde öğrencilere şiddet uygulayan öğretmen, yine valilik kararı ile açığa alınmıştı.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
15.10.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin