Öğrenciler sabun ve zeytinyağı üretimini inceledi

Öğrenciler sabun ve zeytinyağı üretimini inceledi

Nizip Ticaret Odası (NTO), üniversite ve sanayi arasında etkin işbirliği oluşturmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Üniversite sanayi işbirliği kapsamında Nizip Ticaret Odası tarafından Nizip Meslek Yüksekokulu gıda bölümü öğrencilerinin uygulamaları yerinde görmesi amacıyla bu dönem Özkaya Sabun ve Uygur Zeytinyağı firmaları ziyaret edildi.

Üniversite öğrencilerine sabun ve zeytinyağının üretim öyküsünü anlatan İbrahim Özkaya ve Mithat Uygur sabun ve zeytinyağının fabrikada işlenişi hakkında öğrencilere teknik bilgiler de verdi. Ayrıca zeytinyağının asit değerlerinin ölçümlünü de uygulamalı olarak anlatan Mithat Uygur öğrencilerden gelen soruları cevapladı.

Nizip Ticaret Odası ile işbirliklerinin bu dönem de devam ettiğini belirten Nizip Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Veliddin Çiftçi ise şunları ifade etti: “Beş yıldır yapılan bu firma ziyaretleri öğrenciler tarafından çok benimsendi. Öğrencilerin okuldaki derslerini gerçek hayattaki uygulamalarını görmelerini, teori ile pratiği bir araya getirerek bilgilerini pekiştirmeleri amacıyla bu tür firma gezileri düzenliyoruz. Bu gezilerimiz, gerek firma sahipleri, gerekse öğrencilerimiz tarafından çok benimsendi. Yapılan üretimlerin aşamaları hakkında bilgi alan öğrenciler, işyeri sahiplerine çeşitli sorular sorarak gerçek hayatta işlerin nasıl yapıldığını yerinde görerek bilgilerini pekiştirdiler. Bu gibi faaliyetlerde bizlerden desteğini esirgemeyen Nizip Ticaret Odası’na ve bizleri ağırlayan Özkaya Sabun ve Uygur Zeytinyağı firmalarına çok teşekkür ederim.” dedi.

Sabun üretimini ve zeytinin zeytinyağına dönüşümünü ve nasıl işlendiğini ayrıntılı olarak yerinde gözlemleyen öğrenciler ise düzenlenen faaliyetten memnun kaldıklarını bu gibi çalışmaların sürekli düzenlenmesini istediler.

Ayrıca öğrenciler, organizasyonu düzenleyen Öğretim Görevlisi Veliddin Çiftçi, Ali Çapan ve Nizip Ticaret Odası’na da teşekkür ettiler.

“Öğrenciler Sabun ve Zeytinyağı Üretimini İnceledi” Haberinin metni ve fotoğrafları ektedir.

GÜNDEM
Haber Merkezi
29.11.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin