“Öğrencilerimizin sağlığı önceliğimiz”

“Öğrencilerimizin sağlığı önceliğimiz”

Gaziantep Kantinciler Odası Başkanı Ali Şefik Alkurt, okul kantinlerinde denetimlerinin sürdüğünü dile getirdi. Tüm okul kantinlerinde işletmecilerin öğrenci sağlığını öncelik sayarak çalıştığını anlatan Alkurt, denetimlerin kurumlarla birlikte sürdürüldüğünü anlattı.

“ÇOCUKLARIMIZ BİZİM HER ŞEYİMİZ”

Fiziki yapısı işletmeye uygun olmayan kantinlere, oda ve çeşitli devlet kurumları tarafından destek sağlanacağını ve daha modern bir hale getirileceğini dile getirilen Ali Şefik Alkurt,” Birinci önceliğimiz geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sağlığı. Okul kantinlerimizi modern bir ortama kavuşturmanın yanı sıra okul çevresinde hijyenik olmayan şartlarda satış yapan işyerleri ile ilgili de çalışmalarımız var. Bu konuda, Belediyeler, Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri ile birlikte ortak hareket ederek hem çocuklarımızı koruyacağız, hem de sağlıklı gıdalar almalarını sağlayacağız” diye konuştu.
Alkurt sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“Okullarımızdaki kantinleri tek tek gezerek eksiklerini tespit edeceğiz ve bunların giderilmesini sağlayacağız. Merdiven altı kantinciliğine son vereceğiz.  Bunun için bir komisyon kurduk. Bunların tespit edilmesinin ardından eğer sağlıksız bir kantin ise bunu yetkililerle birlikte ortak hareket ederek daha sağlıklı bir kantin oluşturmak için çalışacağız. Bunun da bir kısmını biz oda olarak bir kısmını da devletimizden destek alarak gerçekleştireceğiz.  Eksikleri olan kantinlerimiz daha sağlıklı bir şekilde hizmet verip modern bir görünüme kavuşacak.”

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
7.02.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin