Öğretmenlere ilk yardım eğitimi

Öğretmenlere ilk yardım eğitimi

Özel Seçkin Kolejinde 18-22 Kasım ara tatil döneminde öğretmenlere yönelik eğitimler tüm hızıyla devam ediyor.Gaziantep MMT Amerikan Hastanesi Genel Cerrah Uzmanı Op.Dr.Anıl Özmutlu tarafından “İlk Yardım Eğitimi” ile ilgili seminer yapıldı.

Op.Dr.Anıl Özmutlu seminerde ilk-yardım temel uygulamaları, insan vücudu ve işleyişi, hasta ve yaralının değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, kanamalar ve şok, yaralar ve ezilmeler, yanıklar ve ısı dengesi bozuklukları, kırık çıkık ve burkulmalar, kafatası ve omurilik yaralanmaları, diğer acil durumlar, göğüs boşluğunda şiddetli ağrı, kan şekeri düşüklüğü, karın bölgesinde kuvvetli ağrı, bilinç bozukluğu, havaleler, zehirlenmeler, hayvan ısırmaları ve sokmaları, vücuda yabancı cisim kaçması, boğulmalar ile hasta ve yaralının taşınması” konularına değindi.
Özel Seçkin Koleji Genel Müdürü Uğur Çekici, Genel Cerrah Uzmanı Op.Dr.Anıl Özmutlu ‘ya katılımlarından dolayı teşekkür ederek plaketini takdim etti.GÜNDEM
Haber Merkezi
21.11.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin