OĞUZELİ BELEDİYE BAŞKANI SAİT KILIÇ AĞZINI BOZDU

31 Mart yerel seçimlerine az bir süre kaldı. Seçimin en önemli noktalarından biri olan merkez Oğuzeli ilçende mevcut belediye başkanı Sait Kılıç ağzını bozdu.
OĞUZELİ BELEDİYE BAŞKANI SAİT KILIÇ AĞZINI BOZDU

31 Mart yerel seçimlerine az bir süre kaldı. Seçimin en önemli noktalarından biri olan merkez Oğuzeli ilçende mevcut belediye başkanı Sait Kılıç ağzını bozdu. Katıldığı bir halk toplantısında, yerel halk söylemiyle, “….. yırtıp başlarına geçirseler de bu seçimi kazandım” şeklinde konuşan Kılıç’a Oğuzeli’nde büyük tepki var.

Oğuzeli Belediye Başkanı Sait Kılıç, yerel seçimlere sayılı günler kala katıldığı bir halk toplantısında ağzını bozdu. Karşı rakiplerine yönelik yerel halk söylemiyle, “….. yırtıp başlarına geçirseler de bu seçimi kazandım” şeklinde konuşan Kılıç’a yönelik rakip adaylardan büyük tepki geldi. Millet İttifakının CHP’li Oğuzeli Belediye Başkan Adayı Mustafa Dinçkan, Kılıç’ın söylemini çaresizlik olarak yorumladı.

SAİT KILIÇ’TAN VATANDAŞLARI ŞOK EDEN SÖYLEM

Katıldığı halk toplantısında konuşmasıyla toplantıya katılan vatandaşları bile şok eden Oğuzeli Belediye Başkanı ve Adayı Sait Kılıç, hakkında haber yapan gazetecilere de, “satılık kalemler” diye seslendi. Kılıç’ın bu söylemleri karşısında ise seçim çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdüren Millet İttifakının CHP’li Oğuzeli Belediye Başkan Adayı Mustafa Dinçkan, “Belediye başkanının bu sözlerini içinde bulunduğu çaresizliğe bağlıyorum. Bizler nezaket kuralları çerçevesinde seçimin tamamlanacağı saate kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

“OĞUZELİ HALKINA EŞİT VE GÜLER YÜZLÜ HİZMET VERECEĞİZ”

31 Mart yerel seçimlerini kazanması halinde Oğuzeli ilçesine halkın parasıyla oluşan bütçesini en doğru ve güzel şekilde kullanarak hizmet edeceğini anlatan Mustafa Dinçkan, “Belediye bütçesinden harcanan reklam ve ağırlama giderlerini geçmişe dönük olarak araştıracağım. Parselasyonda yaşanan usulsüzlükleri belediye başkanı olduğum andan itibaren yakın takibe alarak gerekli yasal işlemleri başlatacağım. Halkımızın parasıyla oluşan bütçemizden harcanacak olan her kuruşun hesabını yine halkımıza vereceğime söz veriyorum” şeklinde konuştu.

MUSTAFA DİNÇKAN SEÇİM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Oğuzeli’nde Cumhuriyet Halk Parti’den Belediye Başkan Adayı Mustafa Dinçkan partililer ve vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı. Dinçkan, “Oğuzeli’nde hem yerli, hem de milli adayım. Hizmet için göreve talibim. Oğuzeli hak ettiği en güzel hizmetleri alacaktır” diye konuştu. Emekli Öğretmen Oğuzeli Belediye Başkan Adayı Mustafa Dinçkan, CHP’li aileden geldiğini belirterek, “Oğuzeli’nde doğdum,  büyüdüm. Oğuzeli’nin sorunu çok iyi biliyorum. Çünkü burada yaşıyorum. Diğer partilerdeki bazı adaylar, Oğuzelli olmasına rağmen Oğuzeli’nde oturmuyor. Gaziantep şehir merkezinde ikamet ederler. Ama ben ailemle birlikte Oğuzeli’nde yaşıyorum. Oğuzeli’nin sorunlarını çok iyi bilirim” diye konuştu.“

“OĞUZELİ’Nİ KAZANMAK İÇİN ENGEL YOK”

CHP Oğuzeli Belediye Başkan Adayı Mustafa Dinçkan konuşmalarında 1999 Genel Seçimlerinde Barajın Altında kalmalarına rağmen yine aynı yıl yerel seçimleri kazandıklarını ve yine kazanmak için hiç bir engel olmadığını belirterek sözlerine şöyle devam etti;

“CHP’de adaylık açıklamam. Kişisel bir dava olarak görmediğini Cumhuriyet Halk Partisini Yine Oğuzeli’nde laik olduğu konuma getirmek için elimden gelenin fazlasını yapacağım. Aday adaylığım sürecinde bana gösterilen ilgi ve alakadan dolayı Oğuzeli vatandaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.

GÜNDEM
Bülent Öner
25.03.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin