“OĞUZELİ MİLLİYETÇİLİĞİ LAFLA OLMAZ HİZMETLE OLUR”

Oğuzeli Belediyesi eski Başkanı Bekir Öztekin, mevcut belediye başkanı Sait Kılıç hakkında önemli iddialarda bulundu.
“OĞUZELİ MİLLİYETÇİLİĞİ LAFLA OLMAZ HİZMETLE OLUR”

Merkez Oğuzeli ilçesinde son yıllarda imar plan değişikliklerinde ciddi yanlışlar yapıldığına dikkat çeken Oğuzeli Belediyesi eski Başkanı Bekir Öztekin, birilerinin menfaati uğruna imar uygulamalarında oynama yapılarak kentin dokusuyla oynandığına dikkat çekti. Öztekin, “Biz terbiyemiz gereği geçmişi hiç karalamadık, geçmişe hakaret etmedik. Ama bugün konuşma vaktidir. Oğuzeli milliyetçiliği lafla değil hizmetle olur” dedi.

“HİZMET EDENİN ÖNÜNDE ENGEL OLMADIK”

Gaziantep’te uzun yıllardır siyasette ve yerel yönetimlerde önemli görevlerde yer aldığını anlatan Oğuzeli Belediyesi eski Başkanı Bekir Öztekin, “Ben görev yaptığım tüm noktalarda ve görevlerimden ayrıldıktan sonra hizmet edenin önünde engel olmadım bundan sonra da olmayacağım. Fakat Oğuzeli Belediye Başkanlığı görevim sona erdikten sonra mevcut belediye yönetiminin attığı adımları sadece izledim ve karışmadım. Yeni yönetim daha iyi hizmetlere imza atsın diye hep iyi niyetimi korudum. Ama gelinen süreçte bakıyoruz ki güzel ilçemize mevcut belediye yönetimi hizmetin dışında reklam ve şova dönük adımlar atıyor. Mesela imar uygulamalarında A-2 olması gereken yere A-3 imar onayı veriyor. Bu işler yanlış işler. Doğrunun yanında, yanlışın karşısında olacağımı hep söyledik, söylemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“BAŞLATTIĞIM YOL ÇALIŞMALARI YARIDA BIRAKILDI”

Belediye başkanlığı döneminde başlatılan yol açma çalışmalarının önemli oranda yarıda bırakıldığını anlatan Oğuzeli Belediyesi eski Başkanı Bekir Öztekin konuya ilişkin sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“Kilis-Körkün arası 30 kilometrelik yol açtım. Bu yolun 15 kilometresi yapılmıştı şimdi geri kalanı yapılmadı. Niye tamamlanmıyor? Bozdağın yolları asfaltsız, toz içerisinde. Gökkuşağına giden yolu yaptık ama planda kaldı. Oğuzeli-Körkün arası yola 10 bin kamyon enkaz döktüm ve tamamlamıştım. Şimdi o yolun yaması bile yapılmıyor. Bereket versin ki Büyükşehir Belediyesi var ekipleri bu eksiklikleri gideriyor.”

“DİYANETE VERİLEN ALANDA PROJE NEDEN YAPILMADI”

Oğuzeli Belediyesi eski Başkanı Bekir Öztekin, kendi belediye başkanlığı döneminde Diyanet Vakfına verilen 14 bin metrekare alanda hizmet içi eğitim merkezi kurulması planlandığını hatırlatarak şu ifadelere yer verdi;

“Diyanet Vakfına benim zamanımda verilen 14 bin metrekare alan üzerinde hizmet için eğitim merkezi projesi inşa edilecekti. Mevcut belediye başkanı halen bu projeyi başlatamadı. Bu proje başlatılıp tamamlanmış olsaydı Oğuzeli ilçesinde Türkiye tanır ve konuşurdu. Bu merkez aynı zamanda bir ilim merkezi olurdu. Hacar Mahallesi’nde temelini attığımız cami halen bekliyor. Değişik bahanelerle işi oyalıyorlar. Belediye başkanı bu konuda sebep saymaya kalkmasın zira bir belediye başkanında işi çözecek kapasite olmalı.”

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
9.10.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin