OĞUZELİ YÖNETİCİ GÖRDÜ…

Oğuzeli İlçe Kaymakamlığına 14 Eylül’de atanan Büşra Uçar, çalışmalarına hızlı başladı. İlçe genelinde vatandaşların sorun ve sıkıntılarına ses veren Kaymakam Uçar, Oğuzeli ilçesinde farklılık yarattı.
OĞUZELİ YÖNETİCİ GÖRDÜ…

Merkez Oğuzeli İlçesine Kaymakam atandıktan hemen sonra çalışmalarına hızlı bir şekilde başlayan Büşra Uçar, ilçe genelinde vatandaşların sorunlarının çözümü için yoğun gayret gösteriyor. İlçe merkezinde, mahallede, köyde, tarlada vatandaşla iç içe olan Kaymakam Uçar, yatırımların da hızlı bir şekilde hayata geçmesi yönünde adımlar atıyor.

OĞUZELİ’NDE YAŞAYAN VATANDAŞLAR KAYMAKAM UÇAR’I SEVDİ

Mahalle ziyaretlerine tüm hızıyla devam eden Kaymakam Uçar, kadınlarla birlikte katmer, bazlama ve zeytinli börek yaparak mahalle sakinlerine ikramda bulundu. Nar bahçesinde nar toplayarak, marul tarlasında çapa yaptı. Halkla iç içe olarak devletin şefkatli yüzünü vatandaşa gösteren Kaymakam Uçar, mahalle gezileri ve esnaf ziyaretleri ile halkın sürekli yanında oluyor. Kısa sürede herkesin sevgisini kazanan Kaymakam Uçar, güler yüzlü ve cana yakın davranışlarıyla vatandaşın sempatisini kazanmaya devam ediyor. Kaymakam Uçar’ın sıkıntılarıyla tek tek ilgilendiğini belirten vatandaşlar, “Kaymakamımıza istediğimiz zaman ulaşabiliyoruz. Başka yerler makamlar halk için halk gününde görüşmeler yapılıyorken, ilçemizde bizler için her zaman halk günü. Her gittiğimizde gerekli ilgiyi görüyor sorun ve taleplerimizi dile getirebiliyor ve elimiz boş dönmüyoruz. Zaten Kaymakamımız sürekli halkın arasında. Sürekli mahalleleri esnafları dolaşarak her vatandaşın tek tek sorununu dinliyor. Allah kendisinden razı olsun” şeklinde görüş belirttiler.  

BÜŞRA UÇAR KİMDİR?

Büşra Uçar kimdir?
1993 yılında İstanbul'da doğan ve Çanakkale'nin Ezine ilçesine kayıtlı Büşra Uçar, ilkokul ortaokul ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 2015 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme ve Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümlerinden derece ile mezun oldu. 2017 yılında açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başlayan Uçar, Çanakkale il stajını tamamladıktan sonra Balıkesir'in Erdek ve Aydın'in Sultanhisar ilçelerinde refiklik stajını tamamladı. 2 Temmuz 12 Eylül 2018 tarihlerinde Gördes Kaymakam Vekili olarak görev yapan Uçar, İçişleri Bakanlığı'nın onayıyla 13 Eylül tarihinde Gölpazarı Kaymakam Vekili olarak atandı. 2020 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Oğuzeli Kaymakamı olarak göreve başladı.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
23.10.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin