Okullarda temizlik için bin 800 kişi görevlendirilecek

Okullarda temizlik için bin 800 kişi görevlendirilecek

Gaziantep İş-Kur İl Müdürlüğü 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında görev yapması için bin 800 temizlik görevlisi ile 345 güvenlik görevlisini okullarda istihdamını sağlayacak. Gaziantep İş-Kur İl Müdürü Siraç Ekin, görevlendirmenin kısa süre içerisinde yapılacağını kaydetti.

İŞ-KUR İSTİHDAM NOKTASINDA ÖNEMLİ ÇALIŞMALARA İMZA ATIYOR

Gaziantep İşkur İl Müdürü Siraç Ekin çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Kadın istihdamı, engellilerin istihdamı ve gençlerin istihdamı ile ilgili yapılan çalışmaları değerlendiren Ekin, İşkur’un umutsuzların umudu olduğunun altını çizdi. Gaziantep İşkur İl Müdürü Siraç Ekin engellilere yönelik istihdam projeleri hakkında bilgi vererek, “2012 yılında göreve başladığımızda çalışma arkadaşlarımızla geleceğe dair planlama çalışmalarımızı başlattık. Okullarımızda özellikle temizlik ve güvenlik görevlilerinin istihdamına yönelik olarak önemli çalışmalara imza atıyoruz” dedi.
2019-2020 eğitim ve öğretim yılında Gaziantep’te yer alan okullarda temizlik görevlileri İş-Kur aracılığıyla görevlendirme yöntemiyle çalıştırılmıştı. Milli Eğitim Bakanlığının Gaziantep’te kadrolu temizlik görevlisinin çok az sayıda olduğu kaydediliyor. Pandemi sürecinde açılması planlanan okullarda temizlik başta olmak üzere öğrencilerin koronavirüse karşı tedbirli olması sağlanacak.

GÜNDEM
Merve Tanrıöver
23.09.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin