Olası depremlere karşı tatbikat yapılacak

Olası depremlere karşı tatbikat yapılacak

Gaziantep Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü 9-11 Ekim tarihleri arasında Kahramanmaraş ve çevresinde yaşanacak olası depremlere karşı aralarında Gaziantep, Hatay, Kayseri, Konya, Afyonkarahisar, Adana ve Muş illerinin de yer aldığı 7 ilde ortak deprem tatbikatı yapacak.

ÖNEMLİ BİR TATBİKAT OLACAK

Gaziantep Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada tatbikata ilişkin olarak şu ifadelere yer verildi;

“Gaziantep Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce, ilimizde 9-11 Ekim 2019 tarihleri arasında, senaryo gereği Kahramanmaraş merkezli Mw=7,5 büyüklüğündeki depremden ilimizin etkilendiği varsayılarak Gaziantep İl Afet Müdahale Planı kapsamında belirlenen 26 ana çözüm ortağı kurum/kuruluş ve destek illerin [Hatay, Kayseri, Konya, Afyonkarahisar, Adana ve Muş (Lojistik Depo)] katılımı ile 2019 Ulusal Düzey Saha ve Masabaşı TAMP Tatbikatı düzenlenecektir. 9-11 Ekim 2019 tarihlerinde senaryo gereği düzenlenecek olan  söz konusu tatbikatın ilimizde herhangi bir yanlış anlaşılmaya ve paniğe neden olunmaması için kamuoyuna duyururuz.”

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
7.10.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin