"OLİ" BUNU HEP YAPIYOR!

Gaziantep'in ödüllü yerel market zinciri Oli, müşterilerini şok etmeye devam ediyor.
"OLİ" BUNU HEP YAPIYOR!

Gaziantep'in yerel market zinciri Oli Market, tüketici memnuniyetinde son yıllarda düşüşe geçti. Rafta farklı, kasada farklı fiyat uygulamalarıyla tepki çeken Oli Market, bu tavrıyla güvenilirliğini her geçen gün biraz daha yitiriyor.

FIRSATÇILIĞA EN GÜZEL UYGULAMA "OLİ"DE

Enflasyonda yaşanan artış fiyatlara anında yansıyor. Hükümet enflasyonla mücadele programını yaşama geçirirken, ülke genelinda ise stokculuk ve fırsatçılığı karşı üst üste önlem alınıyor. Önlemlerın ve denetimler etkin şekilde yapılmadığı ender kentlerden olan Gaziantep'te Ticaret İl Müdürlüğü, yetersiz deneyimleriyle tepkilerin odağında.

MARKETLER NEDEN DENETLENMİYOR?

Gaziantep'te ulusal zincir marketler fiyat konusunda kampanyalı satışlarda dahil olmak üzere rakamlara sadık kalırken, aynı durum yerel marketlerde geçerli değil. Gaziantep'te yerleşik yerel market Oli'de alış veriş yapan bir vatandaş satın aldığı patlıcanın fiyatını manavda farklı, kasada farklı gördü. Ödüllü market Oli bu tavrıyla sadece o vatandaşın değil herkesin tepkisini çekti.

FİYAT DENETİMİ NEDEN YAPMIYORSUNUZ?

Hükümetin tüm çabalarına rağmen Gaziantep'te fiyat denetimleri yapılmıyor. Gaziantepli tüketiciler Oli market başta olmak üzere tüm marketlerde fiyat denetimlerinin etkin şekilde yapılmasını istediler. Diğer yandan Oli marketin fiyatlarda rafta farklı, kasada farklı uygulamalarına bu an önce son verilmesi istendi.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
23.05.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin