OLİ Market Zincirini kim denetleyecek?

OLİ Market Zincirini kim denetleyecek?

“Raftaki fiyat İle kasadaki fiyat farkında tüketici lehine olan fiyatı uygulamakla yükümlüdür. Buna göre fiyat etiketi yönetmeliğine göre Ticaret İl Müdürlükleri cezai işlem uygulamakla görevlidir” ibaresi karşısında Gaziantep’te market zincirlerde yaşanan fiyat farklılıklarına yönelik denetim gerçekleştirilmiyor.

GAZİANTEP TİCARET İL MÜDÜRLÜĞÜ DENETİMLERİ NASIL YAPIYOR?

Tüketicilerin sağlıklı bir alış veriş yapmalarını sağlamak ve raflarda ki fiyatlarla kasa fiyatlarını denetlemekle yükümlü bulunan Gaziantep Ticaret İl Müdürlüğü yetersiz denetimleriyle baş ağrıtıyor. Gaziantepliler denetimsizlik nedeniyle Oli ve benzeri marketlerde raf ve kasa fiyatlarının birbirini tutmadığına dikkat çekiyorlar.

TÜKETİCİLERİN HAKKINI KORUMAK TÜM

KURUMLARIN ORTAK GÖREVİ OLMALI

Gaziantep'te Oli Marketler Zincirinde yaşanan fiyat dengesizliğine kimin nasıl dur diyeceği merak konusu oldu. Hakimiyet Gazetesinin bir tüketicinin haklı isyanını gündeme taşımasının ardından vatandaşlar, yaşanan bu olayın çoğu tüketici tarafından bilindiğine dikkat çektiler. Rafta farklı, kasada farklı ürün fiyatları karşısında vatandaşların haklı isyanına Oli Marketten henüz ses çıkmadı. Yaşanan bu durum karşısında Gaziantepliler, "Oli Marketler Zinciri haberde konu olan durumu sık sık yapıyor. Adı Gaziantep'in yerel marketi ama tüketicileri kandıran bir zincir durumuna geldi.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
26.05.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin