OLİ’DE RAF FARKLI FATURA FARKLI!

1 Ocak’tan itibaren marketlerde poşet ücretli olacak. Bu tarihten önce poşet satın almak isteyen vatandaşlar bazı marketlerde ilginç uygulamalarla karşılaşıyorlar. 1 liradan satılan poşeti 6 lira 99 kuruşa faturalandıran Oli Market tepki topladı.
OLİ’DE RAF FARKLI FATURA FARKLI!

Gaziantep’te yerleşik marketler zincirine sahip Oli Marketlerde raf fiyatlarıyla kasada faturalanmaların bir birini tutmadığı ortaya çıktı. 1 Ocak’tan itibaren marketlerde alış verişlerde poşetler ücretli olacak. Bunu bilen bazı tüketiciler kendi poşetlerini önceden almak için Oli Markette gittiklerinde şaşkına döndüler. Rafta alış veriş poşetlerinin yanında çöp poşetini 1 lira alan tüketici ücreti ödemek için gittiği kasada poşetin 6 lira 99 kuruşa faturalandırıldığına şahit oldu. İtiraz eden tüketicinin bu hareketinin üzerine market yetkililerinin raf fiyatlarını değiştirmeye kalktığı dile getirildi.

“OLİ MARKETE YAKIŞMADI”

Geçtiğimiz günlerde çöp poşeti almak için Oli Markete giden bir tüketici fiyatlandırma karşısında şok oldu. Rafta fiyatı 1 lira olan çöp poşeti kasada 6 lira 99 kuruş olarak faturalandırıldı. Duruma itiraz eden tüketici karşısında market yetkilileri ise acele bir şekilde raf fiyatlarını değiştirmeye başladılar. Hükümetin Enflasyonla Mücadele kapsamında yüzde 10 indirim kampanyasına en güçlü desteği verdiğini açıklayan Oli Market yönetiminin bu şekilde ortaya koyduğu durum ise tepkilere neden oldu. Yaşanan bu olayın ardından market çalışanlarının raflarda ki fiyatlarda sadece poşet bölümünde değil neredeyse tamamında değişiklik yapmaya çalıştığı ifade edildi.

POŞET UYGULAMASI 1 OCAK’TAN İTİBAREN BAŞLAYACAK

1 Ocak'tan itibaren uygulamaya konulacak olan ücretli poşet uygulamasında değişikliğe gidildi. Bazı reyonlarda poşet ücretsiz olarak verilmeye devam edecek. Yapılan açıklamada, “Marketlerde ekmek, sebze, meyve, peynir, zeytin, hayvansal gıda gibi açıkta satılan gıdaların hijyenini korumak amacıyla kullanılan çift kat kalınlığı 15 mikron ve altında olan, 500x350 milimetreden küçük poşetleri kapsam dışında bıraktık. Ayrıca tekstil ürünü çok kullanımlık poşetler, petshoplardaki canlı sucul hayvan satışında ve bazı bitkilerin satışında kullanılan sapsız poşetler, kuru temizleme, lostra ve benzeri iş yerleri gibi sadece hizmet verilen fakat ürün satışı gerçekleştirmeyen yerlerde verilen poşetler, kargo poşetleri ile gümrüksüz mağazalarda kullanılan özel poşetleri de tüketicilerimiz uzaktan satışlar dahil, ücretsiz olarak temin etmeye devam edecek” denildi.
AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
27.12.2018

Yorumlar

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin