OLUMLU ADIMLAR

OLUMLU ADIMLAR

Şehitkamil ilçesinde olası bir doğal afete karşı önlem amacıyla başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları hızla sürüyor. Şehitkamil Belediyesi, bir yandan yaptığı sorunsuz kamulaştırmalarla vatandaşın doğal afetlere dayanıksız evini yıkarken, bir yandan da vatandaşın mağdur olmaması için konut yapıyor. Yapılan bu çalışmalardan en çok mahalle muhtarları ve bölgelerinde yaşayan vatandaşlar memnunlar.

 

DEPREME KARŞI HAZIRLIKLI OLMALIYIZ

Yürütülen kentsel dönüşüm çalışmasına ilişkin açıklamada bulunan Yeşilova Mahalle Muhtarı İbrahim Halil Kargın, kentsel dönüşümün hayati önem taşıdığını vurguladı. Muhtar Kargın, “Geçtiğimiz günlerde ülkemizde bir deprem oldu. Bizim mahallemizde kentsel dönüşüm kapsamında bulunan evlerin hepsi kötü evler. Depreme karşı hazırlıklı olmalıyız. Vatandaşlarımızın da Şehitkamil Belediyemize yardımcı olmasını istiyoruz. Kentsel dönüşümün ileriki zamanlarda bize çok faydası olacak. Bugüne kadar kentsel dönüşüm için evlerini veren kişilerin hepsi çok memnun oldu. Sıkıntılı evlerin yıkılması bizim için çok iyi oldu. Kentsel dönüşümde evi yıkılan vatandaşlarımız için Şehitkamil Belediyemiz, depreme dayanıklı evler yaptı. Belediyemizin evlerinden alan vatandaşlarımız, her zaman memnuniyetlerini anlatıyor. Vatandaşlarımız, çok güzel dairelerde oturuyor. Ben, mahalle muhtarı olarak mahalle sakinlerim adına Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na ve ekibine teşekkür ediyorum. Güzel bir mahalle, güzel bir Şehitkamil olsun istiyoruz. Başkanımıza inanıyoruz, güveniyoruz. Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’nun bu işi başaracağını biliyoruz” şeklinde konuştu.

BELEDİYEMİZ DEPREMDEN ÖNCE TEDBİR ALMAK İÇİN ÇALIŞIYOR

Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili değerlendirmede bulunan Fevzi Paşa Mahalle Muhtarı Zeki Kabak ise şunları söyledi:

“Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu, depreme karşı dayanıksız, plansız yapılaşmış evlerin yıkılması yönünde doğru çalışmalar yürütüyor. Çalışmalar tamamlandıktan sonra mahallemizin çok güzel olacağından eminiz. Kentsel dönüşüm dolayısıyla harabe evlerini satarak Şehitkamil Belediyemiz tarafından Seyrantepe’de yapılan evlere taşınan vatandaşlarımız çok memnun. Taşınan vatandaşlarımızla karşılaştığımızda duydukları memnuniyeti anlatıyorlar. Mahallemizde yıkımı yapılan evlerin çok dayanıksız olduğunu kendi gözlerimizle gördük. Yeterli miktarda çimento ve demir kullanılmamış çok sayıda ev yıkıldı. En ufak bir depremde bu evler zaten yıkılırdı. Belediyemiz depremden önce tedbir almak için çalışıyor.”

KOŞULSUZ KURALSIZ EV SAHİBİ OLMA HAKKI

Şehitkamil Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla dezavantajlı bölgeleri avantajlı ve modern yaşam alanlarına çevirmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Uyguladığı kentsel dönüşüm projesiyle bugüne kadar birçok başarılı çalışma gerçekleştiren Şehitkamil Belediyesi, vatandaşı mağdur etmeden çalışmalarına devam ediyor. Yapılan sorunsuz kamulaştırma sonrası binalar ve müstakil evlerin yıkımı çevreye zarar vermeden yapılıyor. Şehitkamil Belediyesi, Türkiye’deki belediyeler içerisinde kentsel dönüşüm kapsamında evi yıkılan kişilere koşulsuz, kurasız ev alma hakkı tanıyan ilk belediye olma unvanını taşıyor.

GÜNDEM
Haber Merkezi
1.08.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin