Ölünce Facebook hesabı nasıl silinir?

Ölünce Facebook hesabı nasıl silinir?

Facebook, hayatını kaybeden Facebook kullanıcıları için birkaç farklı yöntem sunuyor. Eğer öldükten sonra hesabınız otomatik olarak silinsin istiyorsanız, işte yapmanız gerekenler.

 

 

Zincirlikuyu Mezarlığı'nda yazdığı gibi, her canlı bir gün ölümü tadacak. Ancak internet dünyasını yaşadığımız günümüzde, vefat durumlarından sonra sosyal medya hesaplarının varlığını sürdürüyor olması ilginç bir durum olabiliyor.

Bunu bilen Facebook, uzun süredir vefat eden Facebook kullanıcıları için bazı seçenekler sunuyor. Bunlardan ilki, ölümden sonra hesabın bir "hatıra" sayfasına dönüştürülerek yayında kalmaya devam etmesi bir diğeri de hesabın tamamen silinmesi.

Bu durumu ölmeden önce bir arkadaşınızı Facebook varisi olarak belirleyerek, onun yetkili olmasını sağlayabiliyorsunuz. Ancak eğer siz öldüğünüzde otomatik olarak hesabın silinmesini istiyorsanız, işte yapmanız gerekenler.

Ölümden sonra Facebook hesabının otomatik olarak silinmesi

İlk olarak sağ üst bölümde yer alan Facebook ayarlar bölümüne tıklıyoruz. Ardından Güvenlik > Hesap varisi yönergelerini izliyoruz.
Bu bölümde karşımıza çıkan "Hesabın silinmesini talep et" bölümüne tıkladığımızda, vefat durumunda hesabın otomatik olarak silinmesini istediğimizi belirtmiş oluyoruz.

Tabii ki bu durumun geçerli olması için, birinin vefat ettiğinizi Facebook'a raporlaması gerekiyor.

KAYNAK:ShiftDelete.Net

TEKNOLOJİ
Haber Merkezi
14.11.2016

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin