Ömer Halisdemir’in şehit edildiği saatte 40 bin kişiye helva

Ömer Halisdemir’in şehit edildiği saatte 40 bin kişiye helva

Gaziantepli iş kadını Zehra Mart, 15 Temmuz şehitleri için Astsubay Ömer Halisdemir’in şehit edildiği saatte 40 bin kişilik helva dağıtacak.

15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nında çeşitli anma etkinlikleri düzenlenecek. Sabah saatlerine kadar sürecek anma etkinliklerine, Civan Yemekçilik Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Mart da şehitler anısına 40 bin kişilik helva ikram ederek katkıda bulunacaklarını söyledi.

Zehra Mart, sabah saatlerinden itibaren yapımına başlanan helva için 4 ton irmik, 4 ton şeker ve 1 ton fındık kullandıklarını söyleyerek, "15 Temmuz demokrasi zaferinin 1'inci yıl dönümüne bizde katkı da bulunmak istedik. Şu anda fabrikamızda helva yapımına başladık. Helvamızın pişirilmesinin ardından bizde anma törenin yapılacağı 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'na giderek buradaki vatandaşlarımıza ikramda bulanacağız. Tüm şehitlerimiz anısına yaptığımız helvamızı 40 bin kişiye ikram etmeyi planlıyoruz" dedi.

İş kadını Zehra Mart helva dağıtımının, Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı savunurken darbecilerin kurşunlarına hedef olarak şehit düşen Ömer Halis Demir'in şehit olduğu 01.30'da başlayacağını söyledi.

GÜNDEM
İHA
15.07.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin