On binlerce aileye temas edildi

On binlerce aileye temas edildi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yer alan Gıda Bankası’nda bugüne kadar 10 binlerce aileye yardım konusunda temas sağlandı. Gıda Bankası ekiplerinin titiz incelemelerinin ardından belirlenen ailelerin yüzü bu bankada güldü.

YOKSUL AİLELERİN BAŞVURDUĞU ÖNEMLİ BİR MERKEZ

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yer alan Gıda Bankası’na her gün yüzlerce başvuruda bulunuluyor. Yoksul aileler ev ekonomisiyle ilgili sorunlarının önemli bölümünü Gıda Bankası aracılığıyla çözüme kavuşturuyor. “Merkezden ilçeye, ilçeden mahalleye, mahalleden köylere, köylerden beldelere kadar Büyükşehir Belediyesi Gıda Bankası hep yanınızda olmak amacıyla faaliyet göstermektedir” şeklinde açıklama yapan yetkililer, “Büyükşehir Belediyesi Gıda Bankası olarak ilk amacımız yardıma muhtaç aileler ulaşarak gereken yardımların yapılması konusunda üstümüze düşen görevleri yerine getirmektir. Bu amaçla ilk olarak yardıma muhtaç aileler aile tablolarıyla birlikte birimimize gelerek yardım talebinde bulunmaktadırlar. Bu talepler üzerine dış ekip elemanlarımız aileleri evlerinde ziyaret ederek muhtaç olma durumlarını kontrol etmektedirler” şeklinde görüş belirttiler.

YAPILAN TİTİZ ARAŞTIRMALARIN ARDINDAN
AİLELER YARDIMA BAĞLANIYOR

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;
“Kurulumuz tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda ailelerin durumları tetkik edilip yardım yapılıp yapılmayacağına karar verilmektedir. Ailenin ihtiyaç durumuna göre yardımlar en hızlı şekilde yapılmaktadır. Örneğin; gıda ihtiyacı olan aileye gıda (kahvaltılık, temel kuru gıda, temizlik malzemesi, bez, et vb.), giyim ihtiyacı olan aileye giyim (kadın-erkek-çocuk giyimine dair her şey), soba ihtiyacı olan aileye soba verilmektedir. Ev eşyası ihtiyacı olan ailelere tespite göre buzdolabı, fırın, çamaşır makinesi talepleri için SARMER’e yönlendirilmektedir. Bunun yanı sıra halı, 2. El kullanılabilir durumda olan ev eşyası bağışı alınıp ihtiyaç sahibi ailelere taleplerine yönelik ulaştırılmaktadır. Gıda yardımına uygun görülen aileler mahallelerinin günü geldiğinde Sosyal Yardım Merkezi’mize gelerek gıdalarını almakta ve araçlarımız ile evlerine kadar bırakılmaktadır. Gıda bankasından yardım alan aile sayısı bugün itibariyle on bin civarındadır. Bu sayı gün ve gün artmaktadır. Sosyal Yardım Merkezi’mize gelerek gıdasını kendi götüremeyecek durumdaki yaşlı ailelerimiz gıdası 3 ayda bir (Mart-Haziran-Eylül-Aralık) ekiplerimiz tarafından evlerine kadar bırakılmaktadır. Bu sayede yaşlı ailelerimiz hiç yorulmadan 3 ayda bir gıdaları almaktadırlar. 200 bin üzerinde aileye bir defaya mahsus gıda paketi yardımları yapılmaktadır. Ayrıca her yıl okul dönemlerinde öğrencilerimize okul kıyafeti ve çanta kırtasiye yardımları yapılmaktadır.”

HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
9.10.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin