“Onlara minnettarız”

“Onlara minnettarız”

Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Kemal Kazak, “Bilinmelidir ki; hiçbir sağlık çalışanı keyfi olarak; otel, yurt ve misafirhanelerde kalmamaktadır. Sağlık çalışanları kendilerinden vazgeçip aile ve yakın çevrelerine virüs bulaştırmamak için otel, yurt ve misafirhanelerde kalıyorlar” dedi.

“TAKIM RUHUYLA HAREKET ETMEK ZORUNDAYIZ”

“Dünyaya etkisi altına alan COVİD-19 virüsü ile mücadele hem dünya da hem de ülkemiz de tüm hızıyla devam etmektedir. Bu illetten en az hasarla kurulmanın yegâne yolu kural ve kaidelere azami ölçülerde riayet etmekten geçmektedir. Ayrıca bu süreçte başarıya daha erken ulaşabilmek için, bir takım ruhuyla mücadele edilmesi gerektiği de asla unutulmamalıdır” şeklinde konuşan Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Kemal Kazak sözlerini şu şekilde sürdürdü;
“Merkezi hükümet ile Sağlık Bakanlığının şefliğinde, Yerel Yönetimler ve Sivil Toplum Kuruluşlarıyla yapılan çalışma ile birlikte en küçük bir detay bile atlanmadan her şey mükemmele yakın olmalı ve koro ahenk içerisinde görevini yerine getirmelidir. En önemli unsur ise; vatandaşlarımızın ortaya koyacağı sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymaları gerektiğini ve bu bağlamda irade koymalarını her platformda hatırlatmalıyız. Tarihe geçecek bu destansı mücadelenin Başkahramanları elbette sağlık çalışanlarıdır. O sebeple bu kahramanların moral ve motivasyonlarını en üst seviyede tutmak ta hepimizin görevi olmalıdır.
İki buçuk milyon insanın yaşadığı Gazi şehirde kamu da hizmet sunan hekiminden, hemşiresine, teknisyeninden, temizlik personeline kadar yaklaşık bin dört yüz sağlık personeli gecesine gündüzüne katmaktadır.”

“ÇOCUKLARINDAN BİLE AYRI KALIYORLAR”

“Vatandaşlarımıza 7/24 hizmet sunan fedakâr sağlık çalışanlarının pek çoğu ailesinden ve en kıymetli varlıkları olan çocuklarından ayrı kalmak zorunda kalıyorlar” diye konuşan Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Kemal Kazak sözlerini daha sonra şu şekilde tamamladı;
“Bilinmelidir ki; hiçbir sağlık çalışanı keyfi olarak; otel, yurt ve misafirhanelerde kalmamaktadır. Sağlık çalışanları kendilerinden vazgeçip aile ve yakın çevrelerine virüs bulaştırmamak için otel, yurt ve misafirhanelerde kalıyorlar. Anadolu da “Çerçi Heybesindekini Satar” diye güzel bir söz vardır.  Birilerinin heybesindekini bilemeyiz ama biz sağlık çalışanlarının heybesinde Aziz Türk Milletine en kaliteli ve en çabuk şekilde sağlık hizmeti vermek vardır. Hal böyle iken, bazı kendini bilmezlerin saldırısına ve hakaretlerine maruz kalıyoruz.  İnsanların en yakınlarıyla bile tokalaşmaktan ve sarılmaktan korktukları şu ortamda canını hiçe sayarak şifa dağıtan yine cefakâr sağlık emekçileri oluyor. O halde; ülkemizi ve şehrimizi bu salgın illetinden kurtaracak olan sağlık çalışanlarıyla bir takım olalım, onların her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için seferberlik oluşturalım ve oyunu kendi lehimize çevirelim.”

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
9.09.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin