Onlarca şikayete rağmen

Onlarca şikayete rağmen

Gaziantep’te Kültür Yolu üzerine yer alan Cam Müzesinin bulunduğu sokakta alt ve3 üst yapı hizmetleri tam anlamıyla yapılmadı. Bir tarihi konak ile müzenin yer aldığı sokakta elektrik telleri açıkta yer alırken, restore edilmeyen bazı evlerin kiremit yapıları ise büyük tehlike yaratıyor.

BİMER’E KADAR SORUN AKTARILDI AMA!

Turizm ve kültür anlamında kentin en önemli alanları arasında yer alan tarihi Kültür Yolu kale, müzeler ve turistik alanları ile yerli ve yabancı turistlerin göz bebeği durumunda. Tarihi Kültür Yolu’nun başlangıcında yer alan zam müze ve tarihi konağın bulunduğu Seferpaşa Mahallesi Şakir Sokakta tamamlanmayan restore çalışmaları büyük sorun oldu. Cam müzesinin yetkilisi İbrahim Halil Aygın, yaşanan bu önemli sorunu belediyeye iletti. Sorunun giderilmemesi nedeniyle daha sonra BİMER’e başvuran Aygın, “Kültür Yolu üzerinde yer alan tüm Antep evleri restore edildi ama bizim sokağımızda yer alan tarihi evler restore edilmedi. Restore edilmeyen bu evlerin çatı katları çürümüş durumda. Sokağa giren insanlar kafalarına kiremit düşmesin diye yoğun çaba harcıyorlar” diye konuştu.

ELEKTRİK İDARESİ SORUNUN ÜSTESİNDEN GELEMEDİ

Cam Müzesinin yetkilisi İbrahim Halil Aygın, Seferpaşa Mahallesi Şakir Sokakta elektrik tesisatının sağlıklı olmadığını bu konuda da gerekli şikayetleri yaptıklarını ama bir fayda göremediklerini anlattı. Aygın konuya ilişkin açıklamasında, “Sokağımızın içerisinde yer alan elektrik tellerinin önemli bölümü sağlıksız bir durumda. Biz bu sorunla ilgili olarak yetkililere gerekli olan şikayetlerimizi ilettik. Tüm şikayetlerimize rağmen yetkililer gerekli olan sağlıklaştırma işini yapmadılar. Şimdi dışarıda kalan ve sağlıksız bir görünüme sahip olan bu elektrik telleri yarın olası bir tehlikeye yol açarsa bunun hesabını kim nasıl verir bilemiyoruz. Gaziantep’in göz bebeği olan bu bölgemizde bu ve buna benzer sorunların yaşanmamasını istiyoruz. Belediye başkanlarımız ve diğer yetkililerin bu konuda duyarlı olmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

ÖZEL HABER
Haber Merkezi
29.05.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin