“Onurlu ve gururluyuz”

“Onurlu ve gururluyuz”

Gaziantep’in Kurtuluşu’nun 96. Yıl Dönümüne ilişkin açıklamada bulunan Türkiye Kuva-i Milliye Mücahitler Derneği Gaziantep Şubesi Başkanı Mustafa Cento, “Gururluyuz” dedi.

Gaziantep’in Kurtuluşu’nun 96. Yıl dönümünde büyük bir gurur içinde olduklarını belirten Türkiye Kuva-i Milliye Mücahitler Derneği Başkanı Mustafa Cento, “Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yıl dönümünün büyük bir katılım ile kutlanacak. Birinci Dünya Savaşı’nın ardından başlayan işgallere karşı halk direnişi başlamış ve Gaziantepliler o dönemde yalnızca düşmana karşı değil yokluk ve yoksulluğa karşıda mücadele etmiştir. Gaziantepliler 11 ay boyunca şehrine düşmanı koymamak için mücadele vermiştir. Halk büyük bir irade göstererek, içinde bulundukları şartlarda kendi memleketlerini, namuslarını koruyabilmek için şehrine yabancı düşmanı koymamak için gösterdiği çaba ile bir destan yazmıştır” dedi.

“GAZİANTEP SAVUNMASI GENÇ NESİLLERE ANLATILMALI”

Gaziantep Savunması’nın bir halk hareketi olduğunu ifade eden Cento, “Gaziantep’in Kurtuluşu ile ilgili yapılan törenlerde biz protokolde halkın mücadelesini temsilen Kuva-i Milliye Mücahitler Derneği üyelerine yer verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bunun yanında Gaziantep Savunması’nın genç nesillere iyi bir şekilde aktarılmalı. Onlara bu toprakları korumak için şehit düşen 6317 kahraman ve mücadeleleri mutlaka anlatılmalıdır. Gaziantep ve Türkiye’de bir daha elim olayların yaşanmaması için gençlerimizin bilinçlendirilmesi gerekiyor. Cenabı Allahtan milletimize ve devletimize aynı acıları yaşatmamasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
Zeynep Keskin
24.12.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin