ORTAK AKIL İŞ BAŞINDA

ORTAK AKIL İŞ BAŞINDA

Vali Ali Yerlikaya’nın girişimiyle başlatılan çalışmalar sonunda meyvesini verdi..

İhracat başta olmak üzere her alanda önemli başarılara imza atan Gaziantep’te spor alanında yaşanan olumsuzluklar karşısında ortak akıl harekete geçti. Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya önderliğinde başlatılan girişim sonucunda Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’un adı Gazişehir Gaziantep Futbol Takımı olarak değiştirildi.

Yapılan kongrede isim değişikliği kabul edilirken yeni yönetimde oluştu. Adil Konukoğlu başkanlığında oluşturulan yönetimde kentin ortak aklı bir araya geldi. Şimdi hedef hem Gaziantepspor’u hem de Gazişehir Gaziantep Futbol Takımını önümüzdeki sezon süper lige çıkartmak.

KENTİN TAMAMINI TEMSİL EDEN YÖNETİM ANLAYIŞI

Gaziantep Ticaret Odası salonunda gerçekleştirilen Gazişehir Gaziantep Futbol Takımı kongresinde Başbakan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Mehmet Şimşek, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, milletvekilleri, Sanayi Odası Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, sanayi-işadamlarının yanı sıra spor alanında faaliyet gösteren önemli isimler katıldı. Gazişehir Gaziantep Futbol Takımı Başkanı Adil Konukoğlu, birlik ve beraberliğin en güzel fotoğrafının sergilenmesinden dolayı oldukça mutlu olduğunu ifade etti. Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ise spor alanında kentte yeni bir sayfa açıldığına işaret ederek, salonu tıklım tıklım dolduran kalabalığa bu yönde ki çalışmalardan ötürü teşekkür etti. Vali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e ise kulübü şehre verdiği için ayrıca teşekkür etti. Diğer yandan kongrede kulübün 2017-2018 tahmini bütçesi ise 25 milyon lira olarak kabul edildi.

“KENTİMİZDE SPOR ADINA YENİ BİR SAYFA AÇIYORUZ”

Yeni sezonda 33 bin kişilik yeni stadın tamamının doldurulması için yeni seçilen yönetime söz veren Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, tüm Gazianteplilerin stada gelmesi için yoğun gayret harcayacaklarını anlattı. Gaziantep’in ortaya koyduğu hedeflere her zaman birlik ve beraberlik çerçevesinde ulaştığını kaydeden Vali Yerlikaya, “Özlenen Gaziantep’imizi bugün burada yaşıyoruz. Bugün yeni bir sayfa açıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’in büyük fedakârlığı sayesinde bugün kulübümüzün ismi ve yönetimi değişti. Bugün bu salonda Gaziantep’in tamamını temsil eden bir tabloyla buluştuk. Bu tablonun oluşmasında her türlü fedakârlığı gösteren herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bundan sonra kıskançlık yok, ikicilik yok hem Gaziantepspor hem de Gazişehir Gaziantep Futbol Takımımız el ele vererek süper lige çıkacak” diye konuştu.

“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ HER ALANDA OLDUĞU GİBİ BURADA DA GÖSTERDİK”

Gazişehir Gaziantep Futbol Takımı başkanlığına seçilen Adil Konukoğlu, kentin birlik ve beraberlik içerisinde her sorunda olduğu gibi sporda yaşanan sorunlarında üstesinden geleceğini kaydetti. Konukoğlu konuşmasında, “Biz Gaziantep olarak birlik ve beraberliği gösterdiğimiz her zaman başarılı olduk. Sizlerin desteğiyle bugün gerçekleştirdiğimiz bu kongrede gelecek sezon için önemli adımların atılacağını daha şimdiden görmek mümkün. Sizlerin desteğiyle bu kulübü olması gereken yere taşıyacağız. Önümüzdeki sene iki takımı da süper ligde görmek istiyoruz. Ama şimdi transferleri gerçekleştirelim, ardından kulüp üyeliklerini ve diğer detaylarını konuşacağız” şeklinde konuştu.

YÖNETİM KURULUNA SEÇİLEN İSİMLER

Adil Konukoğlu, Abdulkadir Çıkmaz, Ahmet Tiryakioğlu, Alparslan Özgüçlü, Murat Güneri, Aydın Erbay, Beyhan Hıdıroğlu, Celal Kadooğlu, Erhan Özmen, Fahrettin Kaplan, Filiz Evran, Gökhan Çeliktürk, Hakan Aslansoy, Halit Acar, Haluk Kalyoncu, Hanifi Şireci, Hülya Akkaya, İbrahim Buğur, Mahmut Uğur Ziylan, Mehmet Cihan Koçer, Mehmet Şeker, Mesut Çakmak, Mustafa Topçuoğlu, Müslüm Özmen, Ömer Küsbeoğlu, Ömer Şahin, Sedat Özdinç, Selami Memiş, Settar Konukoğlu ve Yusuf Ziya Demsoy.

GÜNDEM
Bülent Öner
15.06.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin