ORTAK AKIL KAZANDI

Terlikçi ve yan sanayici esnafı GTO Başkanı Tuncay Yıldırım’a teşekkür etti
ORTAK AKIL KAZANDI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin eski Nizip Caddesi’nde gerçekleştireceği kentsel dönüşüm projesinin hayata geçmesine kısa bir süre kala bu bölgede yer alan esnaflar için yeni sanayi alanı hazır. Gaziantep Plastik Ayakkabıcılar Poliüretan Terlikçiler ve Yan Sanayicileri Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Murat Gün, çalışmalar çerçevesinde esnafta yeni sanayi alanı heyecanı yaşandığını anlattı. Gün, bu çalışmalara önemli destek veren GTO Başkanı Tuncay Yıldırım’a esnaf adına teşekkür etti.

TAŞLICA BÖLGESİNE TAŞINACAKLAR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından kentsel dönüşüm alanına dönüştürülen eski Nizip Yolunun yer aldığı bölgede yer alan esnaf temsilcileri Taşlıca Bölgesinde belirlenen bölgeye taşınacak. 40 yıldır bu bölgede faaliyetlerini sürdüren plastik ayakkabı, terlik ve yan sanayi ürünü üreten firmalar yeni işyerlerinin hazır olması halinde bölgeyi boşaltacak. Gaziantep Plastik Ayakkabıcılar Poliüretan Terlikçiler ve Yan Sanayicileri Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Murat Gün, yeni sanayi alanının oluşturulmasında katkı sunan herkese teşekkür etti. Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım’ın proje kapsamında kendilerine gösterdiği yakın ilgiden dolayı oldukça mutlu olduklarını kaydeden Gün, GTO yönetimine sonsuz teşekkürlerini sundu.

“BİZİM İÇİN OLDUKÇA ÖNEMLİ BİR PROJE”

Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünde yeni sanayi alanına kavuşan plastik ayakkabı, terlik ve yan sanayi ürünlerinin üretildiği işletmelerini büyük heyecan sardı. Belediye tarafından kentsel dönüşüm alanı ilan edilen eski Nizip Caddesi ve bulunduğu bölgede yıkım çalışmalarının birkaç yıl içerisinde başlaması bekleniliyor. Gaziantep Plastik Ayakkabıcılar Poliüretan Terlikçiler ve Yan Sanayicileri Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Murat Gün, tüm esnafın dört gözle başlayacak olan projeyi beklediğine dikkat çekerek, “Biz kooperatif yönetimi olarak Nizip Caddesi’nde ve bölgesinde yer alan tüm esnafımızla bir bir görüşerek çalışmalarımızı tamamladık. Projenin yaşama geçecek olmasından dolayı en çok esnafımızın adına mutluyuz. Daha modern bir sanayi alanında yapılacak olan işyerlerimiz esnafımızı ekonomik açıdan ödemeler konusunda zor durumda bırakmayacaktır. Çalışmalarımıza başladığımız daha ilk günden bu yana olaya ben-sen olarak değil esnafımız olarak baktık” diye konuştu.

562 İŞYERİ YENİ SANAYİ SİTESİNE TAŞINACAK

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından kentsel dönüşüm alanına dönüştürülen eski Nizip Yolunun yer aldığı bölgede yer alan esnaf temsilcileri Taşlıca Bölgesinde belirlenen bölgeye taşınacak. 40 yıldır bu bölgede faaliyetlerini sürdüren plastik ayakkabı, terlik ve yan sanayi ürünü üreten firmalar yeni işyerleri bölgeden ayrılmaya hazırlanıyorlar. Gaziantep Plastik Ayakkabıcılar Poliüretan Terlikçiler ve Yan Sanayicileri Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Murat Gün, yeni yere taşınmak için projenin hayata geçeceği günün oldukça yakın olduğunu duyurdu.

GÜNDEM
Bülent Öner
12.02.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin