Otobüs klimaları denetim altında

Otobüs klimaları denetim altında

Gelen şikâyetleri değerlendiren zabıta ekipleri kentin en işlek bölgesi olan Balıklı Parkı durağında halk otobüslerinin klimalarını denetledi. Zabıta ekipleri, otobüslerin içine girerek hem şoförü klima konusunda uyardı hem de klimaların çalışıp çalışmadığını kontrol etti.

CEZAİ İŞLEM UYGULANDI

Kliması çalışmayan otobüslere cezai işlemler yapan zabıta ekipleri, aynı zamanda otobüslerin temizliği, koltukların kirliliği, yırtık olmaması, sigara içilmemesi, 65 yaş üste emeklilerin alınması gibi konularda da otobüs şoförlerini uyardı. 10 ekip ile günde 600 dolayında otobüs denetimi yaptıklarını ifade eden Zabıta Daire Başkanlığı Trafik Şube Müdürlüğü görevlileri, vatandaşların daha rahat ve serin bir ortamda yolculuk yapmalarını sağladıklarını dile getirdiler.
Son çıkan araçlarda fazla problem olmadığını ifade eden yetkililer, “Diğer mavi araçlarda klima problemleri oluyor. Bunlara da günlük ortalama 20-30 adet klimadan dolayı işlem yapmaktayız. Ayrıca bazı araçların kliması hiç yok. Onlara da işlem yapıyoruz" diye görüş belirttiler. Trafik Zabıta Şube Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların konforlu ve rahat yolculuk yapmaları için 06.00-22.30 saatleri arasında denetimlerini sürdürecek.

GÜNDEM
Bülent Öner
24.05.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin