Otoparklar 2 bin 718 araç kapasiteli

Otoparklar 2 bin 718 araç kapasiteli

Karagöz ve Suburcu Caddesi’ndeki parkomat uygulamasının kaldırılmasıyla otoparkçıların işleri açıldı. Her iki caddede yer alan otoparklar toplamda 2 bin 718 araç kapasiteli.

OTOPARK FİYATLARI AÇIKLANDI

Araçlarını iki saat park eden otomobil, minibüs ve kamyonet 3 TL, otobüs ve yarım otobüsten 4 TL, kamyondan 5TL, motosikletten 2 TL, tır-dorseliden 7,5 TL, tır-çekiciden 6,5 TL, tır-dorsesizden 6 TL, kamyon kasasından 6 TL ücret alınırken, aylık olarak otomobil, minibüs ve kamyonetten 100 TL, otobüsten 120 TL, yarım otobüsten 100 TL, kamyondan 125 TL, motosikletten 20 TL, tır dorseli 200 TL, tır-çekiciden 175 TL, tır dorsesizden 175 TL ve kamyon kasasından 175 TL alınıyor.

UYGULAMAYI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YAPTI

Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde toplu taşıma sistemlerine öncelik verecek, yayalara emniyet sağlayacak, yaya-taşıt kesişmesini en aza indirgeyecek, karayolu ağında taşıtların akışkanlığını ve trafik güvenliğini artıracak bir dolaşım planını ortaya koyan Gaziantep Ulaşım Ana Planı çerçevesinde Suburcu ve Karagöz Caddesi üzerinde İsmail Say Sokak ile Gümrük Caddesi arasında bulunan yol üstü parkomatları UKOME kararıyla iptal etti. Uygulamayla, trafiği rahatlatmak ve vatandaşların trafikte geçirdiği süreyi azaltmak amacıyla mevcut karayolu kapasitesinin etkin bir biçimde kullanılması için cadde üzerindeki yol üstü parklanmalar yasaklanarak bölgedeki kapalı otoparkların kullanımının arttırılması ve trafiğin akıcı hale getirilmesi hedefleniyor. Öte yandan esnek dikmeyle yasaklanan parkomat alanları bordür düzenlemesiyle kalıcı hale getirildiği zaman esnafın indir-bindir yapacakları cep alanları da oluşturulacaktır.

ÖZEL HABER
Fatih Çeliktürk
29.06.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin