ÖZDEMİR BEY CADDESİ’NE ARTIK BİR ÇÖZÜM BULUN!

Özdemir Bey Caddesi’nin yarısı 6 şeritli yol iken diğer yarısı ise 2 şeritli yol olarak yıllardır trafik akışına yön veriyor. Özdemir Bey Caddesinin eski İl Müftülüğüne bakan kısmında son dönemde artan trafik kazaların ise önüne geçilmesi isteniliyor.
ÖZDEMİR BEY CADDESİ’NE ARTIK BİR ÇÖZÜM BULUN!

Şahinbey ilçesinde trafik akışının en önemli noktalarından biri olan Özdemir Bey Caddesi’nde trafik sıkışıklığının önüne geçilemiyor. En az 40 bölgenin trafik akışının şehir merkezine bağlayan Özdemir Bey Caddesinin Mehmet Rüştü Uzel Endüstri Meslek Lisesine bakan bölümünde trafik sıkışıklığına bir çare bulunamadı. Sürücülerin çileden çıktığı bu hattın bir an önce genişletilmesi isteniyor.

ŞAHİNBEY İLÇESİNİN KENT MERKEZİNE EN ÖNEMLİ BAĞLANTI YOLU

1 milyonu aşan nüfusu ile birçok kentten bile büyük olan Şahinbey ilçesinin kent merkezine en önemli bağlantı yolu olan Özdemir Bey Caddesi’nde yaşanan trafik yoğunluğu son aylarda daha da arttı. Yağışların başlamasıyla birlikte bu önemli ana alterde daha büyük sorun yaşamak istemediklerini dile getiren sürücüler, “Özdemir Bey Caddesinin yarısı 6 şeritten oluşuyor, caddenin diğer yarısı ise 2 şerit bile değil. Bu ana caddenin genişletilmesini yıllardır söylüyoruz. Fakat yetkililer bu sorunun üstesinden gelebilmek için harekete geçmediler. Eski müftülük binasının olduğu kavşakta hemen hemen her gün maddi hasarlı trafik kazası meydana geliyor” şeklinde konuştular.

SABAH VE AKŞAM SAATLERİNDE TRAFİK KİLİTLENİYOR

Özdemir Bey Caddesinde özellikle sabah ve akşam saatlerinde yaşanan trafik sıkışıklığı karşısında sürücüler çileden çıkmaya devam ediyor. Şahinbey Belediyesinin Kentsel Dönüşüm Çalışmaları çerçevesinde açmaya çalıştığı yeni yolun henüz tamamlanamaması ise bölgede ki trafik sıkışıklığının en önemli etkenlerinden birisi olarak nitelendiriliyor. Sürücüler Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’den yeni dönemde Özdemir Bey Caddesi’nde yol genişletme çalışmalarına el atmasını ve yolun genişlemesine yönelik olarak projeyi yaşama geçirmesini istiyorlar.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
6.11.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin