Özdinç sevenlerini üzdü

Özdinç sevenlerini üzdü

Gazeteci-Mimar Doğan Özdinç’in ağabeyi emekli eczacı Refik Özdinç tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Özdinç’in cenazesi Bahattin Nakıpoğlu Camii’sinden kaldırıldı.

Gazeteci- Mimar Doğan Özdinç’in ağabeyi, Türk Eczacılar Birliği Kurucu Delegesi, Eczacı Refik Özdinç, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Gaziantep’in eski eczacılarından olan Refik Özdinç, uzun süredir tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Gazeteci- Mimar Doğan Özdinç’in ağabeyi olan Refik Özdinç için Bahaddin Nakıboğlu Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Düzenlenen cenaze törenine iş dünyası, STK temsilcileri ve Özdinç ailesinin yakınları katıldı. Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Özdinç’in cenazesi, göz yaşları arasında Asri Mezarlıkta toprağa verildi. Özdinç ailesi taziyelerini ise Merinos Erdemoğlu Cami taziye evinde kabul edecek.

Gaziantep Kulübünden Özdinç’in ölümü üzerine şu açıklama yapıldı;

“Alleben Toplantıları’nın simge ismi, 1991 yılında bir sivil inisiyatif olarak bu toplantıları başlatan, Alleben Toplantıları İcra Kurulu Onursal Başkanı sevgili Refik Özdinç’i kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Çok Kıymetli Büyüğümüz Refik Özdinç, 1935 yılında Gaziantep’te dünyaya gelmişti. 1953 Yılında Gaziantep Lisesi’ni bitirip, 1957 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Bölümünden mezun oldu. “İnsanları seviyorsanız ve yaşamak hedefiniz sadece zengin olmak değilse eczacılığı tavsiye ederim.” diyen sayın Özdinç kesintisiz 56 yıl fiilen eczalık yaptı. Hayatı boyunca sivil toplum ve siyasetin içinde bulunan ve gerçek bir demokrat olan Refik Özdinç, her türlü memleket meselesini kendi meselesi olarak gördü. Ömrünün son günlerine kadar okuyan, araştıran, sorgulayan, tartışan, görüşlerini paylaşan Refik Özdinç’i çok özleyeceğiz. Kendisine Allah’tan rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine ve hemşerilerimize başsağlığı ve sabır diliyoruz.”

Gaziantep Hakimiyet Gazetesi olarak merhum Refik Özdinç’e Allahtan rahmet diler kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
26.01.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin