ÖZKEÇECİ ADAY GİBİ AMA GENEL MERKEZ KARARI HENÜZ YOK!

AK Parti Gaziantep İl Başkanını Ocak ayında yapılacak olan il kongresinde belirleyecek. Mevcut İl Başkanı Eyüp Özkeçeci’nin yeniden aday olup olmayacağı konusunda ise henüz net bir şey yok.
ÖZKEÇECİ ADAY GİBİ AMA GENEL MERKEZ KARARI HENÜZ YOK!

Ak Parti Gaziantep İl Başkanlığı kongresi Ocak ayında yapılacak. Yapılacak oılan il kongresinde bir süre önceye göre mevcut il başkanı Eyüp Özkeçeci’nin yeniden aday gösterilmesi kesin gibiydi. Fakat AK Parti Genel Merkezi oluşacak yeni il yönetimlerinde belli kriterler getirildi.

ÖZKEÇECİ İL BAŞKANI OLACAK MI?

Gaziantep’te iktidar partisinin il başkanlığı görevini sürdüren Eyüp Özkeçeci, yeni dönemde de il başkanlığına tek aday olarak gösteriliyordu. Fakat Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son açıklamalarında yeni oluşacak il yönetimlerine dikkat çekti. Son dönemde adı çuval ihaleleriyle anılan Özkeçeci’nin yeniden aday gösterilip gösterilmemesi ise kafalarda soru işaretlerine neden oldu.

ÖZKEÇECİ YENİDEN ADAY OLUR MU?

Ocak ayında yapılacak olan Ak Parti Gaziantep İl Başkanlığı olağan genel kurulanda Eyüp Ökeçeci’nin adaylığına kesin gözüyle bakılırken, Özkeçeci’nin son dönemde çuval ihalelerinden dolayı adı ulusal basında sıkça geçti. Özkeçeci’nin durumu AK Parti Genel Merkezinde enine boyuna görüşüldü. Adı ihalelerle dolaşan Özkeçeci’nin yeninden aday olup olmayacağı konusunda net bir tutum henüz belli değil.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
15.10.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin