ÖZKEÇECİ DERT YANDI!

Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, parti il binasında değil ama Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in 2019 yılı değerlendirme toplantısında konuştu.
ÖZKEÇECİ DERT YANDI!

Kongre takviminin işlediği Ak Parti’de en çok konuşulan isimlerin başında gelen Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, belediye icraatlarının anlatıldığı basın toplantısında kentin genel sorun ve çözüm önerilerinin yerine bireysel çıkışlarıyla dikkat çekti. Çuval ihalelerine dikkat çeken Özkeçeci, kendini savundu ve haksızlığa uğradığını öne sürdü. Özkeçeci, kongre sürecine ilişkinde süreç dışında kendi sürecini anlattı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN TOPLANTISINDA SİYASET YAPTI

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2019-2020 Değerlendirme Basın Toplantısı’nda açıklamalarda bulunan Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyup Özkeçeci, ilçe kongrelerinin Şubat ayında başlayacağını söyledi. Özkeçeci, “Çuval ihalesi ile ilgili konuşan Özkeçeci, "Ben 50 yıllık geçmişi olan bir sanayici ailenin ferdiyim. 35 yıldır çuval üretiyoruz. Zaman zaman ihalelere giriyorum. Türkiye Kömür İşletmelerinin tedarikçi listesindeki binlerce isimlerden bir tanesiyim. Bir CHP'li meclis üyesi çıktı 'İl başkanı ihale alıyor' diye mübarek Kemal Kılıçdaroğlu'nun devamı Gaziantep'te de var. O sözü ile Türkiye Kömür İşletmelerinin Genel Müdürü'nden bizim vermiş olduğumuz teklif mektup zarfını alan memura kadar zan altında bırakıyor. İhale nasıl yapılıyor, hangi şartlarda yapılıyor git bak araştır ondan sonra söyle. Onlarca kişi bu ihaleye giriyor. Oradaki Genel Müdür veya memur benim kim olduğumu, şirketimin kim olduğunu bilmez. Benim tek sermayem bir çanta olsa çanta ihalecisi olsam bunu söylemeye hakkı var. O CHP'li meclis üyesi gelsin aynı şartlarda yüzde 3'de fark vereyim o şeyi ben alayım. Bana satsın. Hangi şartlarla nasıl sattığımızı bilmiyor” diye konuştu.

“İL BAŞKANLIĞI KONGRELERİ ŞUBAT AYINDA BAŞLAYACAK”

Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyup Özkeçeci, İl Kongresi ve hakkında çıkan ihale iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Özkeçeci, “Büyükşehir olmayan illerimizde beldesi olan illerimizde kongrelere başladık. Büyükşehir statüsünde olan yani içerisinde Gaziantep’in olduğu illerimizde kongreler şubat ayında başlayacak. Şubat ayında kongreler ilk önce ilçelerde olacak. Şubat ayında başlayıp mayıs ayında kongrelerimizi tamamlayacağız. Mayıs ayından sonra tüm Türkiye'de il başkanlıkları için kongreler başlayacak. Ben her zaman söylüyorum biz burada genel merkezimizin talimatıyla hareket ediyoruz. Geçen hafta Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Erkan Kandemir Gaziantep’teydi. Kendisi Gaziantep'ten duyduğu memnuniyeti belirtti. Ama bu şu demek değil Eyüp Özkeçeci yeni dönemde yeniden il başkanlığı yapacak diye bir şey yok. Son güne kadar bekleyeceğiz. Genel Merkezimiz nasıl karar verirse başımızın üzerindedir. Ben AK Parti'de siyasete başladım, AK Parti'de siyaseti bitireceğim. Genel Merkezimiz neyi işaret ederse biz onun üzerine yol yürüyeceğiz.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
13.01.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin