Özkeçeci'den 18 Mart Çanakkale mesajı

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci, 18 Mart Şehitler Günü ve...
Özkeçeci'den 18 Mart Çanakkale mesajı

AK Parti Gaziantep İl Başkanı  Mehmet Eyup Özkeçeci, 18 Mart Şehitler  Günü Ve Çanakkale Zaferinin Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

İl Başkanı Özkeçeci mesajında Çanakkale Savaşı’nın birlik beraberliğin; milli şuurun; tek yürek olabilmenin; vatan toprağını düşmana teslim etmemek için ölümü göze almanın bütün dünyaya en çarpıcı, en anlamlı örneğini gösterdiğini söyledi.

‘’ŞEHİTLERİMİZİN HUZURUNDAN SÖZ VERİYORUZ’’

İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci, "Aziz şehitlerimizin huzurunda bir kez daha söz veriyoruz; bıraktıkları miras, bıraktıkları kardeşlik mirası ebediyen taşınacaktır. Bugün Gaziantep'te de Diyarbakır'da da Hakkari'de de Şanlıurfa'da da aziz şehitlerin torunları omuz omuza geleceğe yürüyorlar, yürüyecekler. Onların mirasına, onların hatırasına ayrımcılık, bölücülük sokmak isteyenlere, fırsat verilmeyecektir" dedi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü'nde, bu toprakları bize miras bırakan tüm şehitleri rahmetle, minnetle yad ettiklerini belirten Özkeçeci, 102 yıl önce Çanakkale'de büyük bir kahramanlık destanı yazan Mehmetçiğin, sergilediği cesaret ve fedakarlıkla bir yandan tüm dünyanın hayranlığına mazhar olduğunu, diğer yandan da İstiklal Savaşı'nın adeta ön sözünü yazdığını kaydetti.

‘’HEM MİLLİ TARİHİMİZ, HEM DE DÜNYA TARİHİMİZ YENİDEN ŞEKİLLENMİŞTİR’’

Bu zaferle birlikte hem Kurtuluş Savaşı’nın yapılabilmesi, hem de bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu için bir meşale yakıldığını belirten İl Başkanı Özkeçeci mesajına şöyle devam etti:

Çanakkale Zaferi, milletimizin en parlak ve en büyük kahramanlıklarından biri olarak tarihte ayrı bir yere sahiptir. Aziz milletimiz, yokluk ve imkansızlıklara rağmen, yüksek bir ruh ve sarsılmaz bir inanç sayesinde kazandığı bu zaferle, hem milli tarihimizi, hem de dünya tarihini adeta yeniden şekillendirmiş, yeniden yazmıştır.

‘’AYNI DESTAN 15 TEMMUZ’DA BİR DAHA YAZILDI’15 Temmuz’da bir daha gördük ki, yeryüzündeki hiçbir silah, vatan ve millet sevgisine karşı muzaffer olamayacaktır. Bu onur ve sorumluluk, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere o tarihi yazan Türk milletinin aziz hatıraları eşliğinde; 15 Temmuz'da, Türkiyemizin dört bir yanında, kutsal bir nöbet ve büyük bir direnişle kendisini yeniden göstermiştir. Türk milleti; yediden yetmişe, kadını, erkeği, genci, yaşlısı, engellisi ile omuz omuza vatanına, bayrağına ve devletine sahip çıkmıştır. 

Devlet ve milletçe uğradığımız ihanet ve haksızlıkların müsebbibi, cumhuriyetimiz ve bağımsızlıklarımızın katline ferman veren FETÖ terör örgütünün ve ele başlarının hezimete uğramasındaki en büyük pay milletimizindir. Milletimiz, 18 mart ruhuyla tuttuğu nöbetlerle tarihe bir kez daha not düşmüş, kararlı duruşu ve dayanışma beceresi ile bir kez daha fark oluşturmuştur.

‘’ŞEHİTLERİMİZİ DAİMA MİNNET VE ŞÜKRANLA ANACAĞIZ’’

Hiç şüphesiz, bu destansı zafer, mazlum ve esaret altındaki bütün toplumlar için de emsal teşkil etmiştir. Millet olarak bizler, bu mukaddes toprakları bize emanet eden, kanıyla, canıyla bu toprakları vatan kılan her bir şehidimizi daima minnet ve şükranla anacağız. Bizler, şehitlerimizden miras kalan bu mukaddes emaneti asla yere düşürmeyecek, Şehitlerimizin aziz emanetini ebediyen koruyacak, bu emaneti çok daha yükseklere taşımak için var gücümüzle mücadele edeceğiz. İnanıyorum ki, bizi millet yapan yüksek değerlerimize sıkı sıkıya bağlı kaldıkça, aramızdaki ihtilafları bertaraf edip ittifak noktalarımızı güçlendirdikçe, Türkiye gelecekte hak ettiği gerçek yeri alacaktır.

Bu inançla, Şehitleri Anma Günü olarak kabul ettiğimiz Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ebediyete intikal eden bütün şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Bu anlamlı gün dolayısıyla bütün Gaziantepli hemşerilerimi en samimi duygularımla selamlıyorum.

GÜNDEM
Haber Merkezi
16.03.2017
Etiketler

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin