ÖZKEÇECİ’NİN YERİNE KİM İL BAŞKANI OLACAK?

Kongre takviminin işlediği Ak Parti’de en çok merak edilen konu başlığı “yeni il başkanının kim olacağı”.
ÖZKEÇECİ’NİN YERİNE KİM İL BAŞKANI OLACAK?

Ak Parti Gaziantep il ve ilçe teşkilatlarında son haftaların en çok konuşulan konusu Eyüp Özkeçeci’nin durumu. Yeni dönemde il başkan adayı olarak gösterilmeyeceğine kesin gözüyle bakılan Özkeçeci’nin yerine kimin il başkan adayı olarak gösterileceği ise merak ediliyor. Yapılan anketler ve temayüllerin ardından Özkeçeci isminin genel merkezde yeni dönem için olmadığı iddia ediliyor.

İLÇE KONGRELERİNİN ARDINDAN İSMİN AÇIKLANMASI BEKLENİLİYOR

Kongre takviminin işlediği Ak Parti’de bazı taşra ilçe kongreleri bu ayın sonundan itibaren başlayacak. Şahinbey ve Şehitkamil ilçe kongre tarihleri henüz belli değil. Merkez ilçelerin kongrelerinin yapılmasının ardından Ak Parti Gaziantep il başkanlığı için düşünülen isim Ak Parti Genel Merkezine çağrılarak açıklanacak. Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci’nin son birkaç aydır üst üste gerçekleştirdiği ziyaretlerinin parti genelinde “veda ziyareti” olarak konuşulduğu dile getiriliyor.

GAZİANTEP’İ KUCAKLAYACAK BİR İSİM DÜŞÜNÜLÜYOR

Ak Parti Genel Merkezi’nin son yerel seçimlerde iki ilçe belediyesinin kaybedilmesi ve Büyükşehir Belediyesinde yaşanan oy kaybının masaya yatırdığı ve önümüzdeki seçimlerde başarı sonuç odaklı düşünerek kenti kucaklayacak bir isim üzerinde çalışma yürüttüğü dile getiriliyor. Parti Genel Merkezinin bu konuda Ak Parti Gaziantep eski İl Başkanlarından Ökkeş Eruslu’yla isim konusunda da bir görüşmenin gerçekleştirildiği iddia ediliyor.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
19.02.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin