Özyurt, 19 Mayıs’ı kutladı

Özyurt, 19 Mayıs’ı kutladı

Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, milletlerin geleceğe umutla bakabilmesinin gençlerine yatırımla mümkün olduğunu söyledi.

Özyurt, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda,  birlik ve beraberliği en çok ihtiyaç duyulan bu günlerde gençlerin öneminin daha da önemli hale geldiğini belirtti.

Özyurt, şöyle devam etti:

“Milletlerin en önemli yatırımı gençleridir. Avrupa’nın birçok ülkesinden genç nüfus gittikçe azalıyor. Ülke olarak en önemli sermayemiz genç nüfusumuzdur. Bunu pozitife çevirmemiz, gençlerimizi iyi yetiştirmemize bağlıdır. Milletlerin geleceğe umutla bakabilmesi gençlerine yatırımla mümkündür. Bunu yapan her anlamda kazanır, yapamayan ise her anlamda kaybeder.”

Atatürk’ün bir asır önce gençlere yatırımı tavsiye ettiğini ifade eden Özyurt, “Büyük Önder Gazi Mustafa Atatürk, yaşadığı dönem itibariyle gençlerin kıymetini bilen ender devlet adamlarından biridir. Her zaman genç nüfusun önemine işaret etmiş, Türkiye’nin gençlerle yol alacağına dikkati çekmiştir. Bu vesileyle Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve ülkemizin bekası için hayatını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

GÜNDEM
Haber Merkezi
17.05.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin