Özyurt, Çanakkale Zaferi’nin 102’nci yıl dönümünü kutladı

NTO Başkanı Özyurt: “Vatanımızın kalkınması ve geleceğe daha güçlü adımlarla...
Özyurt, Çanakkale Zaferi’nin 102’nci yıl dönümünü kutladı

NTO Başkanı Özyurt: “Vatanımızın kalkınması ve geleceğe daha güçlü adımlarla yürüyebilmesi için çalışıyor, istihdam oluşturuyoruz”

Nizip Ticaret Odası (NTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, Kaplan, 102 yıl önce Çanakkale’de yakılan özgürlük ve bağımsızlığın ateşinin hiç sönmeyeceğini belirtti.

Özyurt, Çanakkale Zaferi’nin 102’nci yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Çanakkale’de bir asır önce bağımsızlık mücadelesi veren Türk milletinin dünya devletlerine önemli mesajlar verdiğini ifade etti.

Türklerin vatansız yaşayamayacağına dikkati çeken Özyurt, vatan ve millet uğruna hiç çekinmeden canlarını feda eden asıl bir ataya sahip olduklarını vurguladı. Her türlü zorlukla mücadele ederek Türkiye Cumhuriyeti’nin temelini atan yiğitlerin azim ve kararlılıklarının kendilerine örnek olduğunu anlatan Özyurt, “Atalarımız hiçbir şeyin vatansız olmayacağını çok iyi bildikleri için ‘önce vatan’ demişler ve bu cennet vatanın temelini atmışlardır. Şimdi bizler de vatanımızın kalkınması ve geleceğe daha güçlü adımlarla yürüyebilmesi için çalışıyor, istihdam oluşturuyoruz. Ekonomiye can suyu verebilmek için dünyayı turluyor ve ülkemizin kalkınması için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Çanakkale ruhunun yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini vurgulayan Özyurt, “Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferi’nin 102’nci yılını kutluyorum. Aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” şeklinde konuştu.

 
GÜNDEM
Haber Merkezi
17.03.2017
Etiketler

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin