PANDEMİ SERVİSLERİNDE YOĞUNLUK DİKKAT ÇEKİYOR

Koronavirüsle mücadele devam ederken virüse yakalanma şüphesiyle hastanelere akın eden vatandaşlar uzun kuyrukların oluşmasına neden oluyor.
PANDEMİ SERVİSLERİNDE YOĞUNLUK DİKKAT ÇEKİYOR

Günlük vaka sayısının 2 binleri bulduğu Gaziantep’te test yaptırabilmek amacıyla hastanelerin pandemi servislerinde yoğunluk yaşanıyor. Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi Pandemi Servisi önüne kurulan dev çadırda yoğunluğun önüne geçilmeye çalışılıyor. Sağlık çalışanlarının büyük özveriyle çalıştığı pandemi servislerine test yaptırabilmek için yoğun başvurunun yaşandığına dikkat çekiliyor.

SABAHIN ERKEN SAATLERİNDEN
İTİBAREN TEST SIRASINA GİRİLİYOR

Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesinin dışında diğer kamu hastanelerinde de aynı tablo yaşanıyor. Hastanelerde yaşanan yoğunluk nedeniyle sağlık çalışanları zor anlar yaşarken, koronavirüse yakalanan hastaların bir an önce iyileşmeleri için yoğun gayret gösteriliyor. Sabahın erken saatlerinden itibaren test olabilmek için sıraya giren vatandaşlar ise ölümcül virüs karşısında tablonun ne kadar kötüye gittiğinin kanıtı gibi.

GURBETÇİLERİNDE PCR TESTİ İLE İLGİLİ YOĞUNLUĞU VAR

Koronavirüsle mücadele sürecinde sağlık kurumları ve sağlık çalışanları arı gibi çalışmaya devam ediyorlar. Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi Covid-19 Servisi önünde koronavirüs testi için uzun kuyruklar oluşturan gurbetçiler ülkelerine dönüş hazırlığı yapıyorlar. Gaziantep İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Tiryaki, Covid servislerinde yaşanan test yoğunluğunun gurbetçilerden kaynaklandığını dile getirdi.

AB ÜLKELERİNDEN BAZILARI COVİD-19 PCR TESTİ İSTİYOR

Yaz tatili için geldikleri Gaziantep’te tatillerinin ardından ülkelerine dönüş için hazırlanan gurbetçiler PCR testi yaptırmak zorundalar. Gidecekleri ülkelerde Covid-19 PCR testinin şart koşulduğu gurbetçiler testlerini bir an önce olabilmek için yoğun gayret ortaya koyuyorlar. Koronavirüs servislerinde yaşanan yoğunluğa ilişkin olarak açıklama yapan Gaziantep İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Tiryaki, tatillerinin ardından çalıştıkları ülkelere dönüş hazırlığı yapan gurbetçilerin PCR testi yaptırmalarının zorunlu olduğunu anlatı. Servislerde yaşanan yoğunluğun bundan kaynaklı olduğunu anlatan Tiryaki, tüm vatandaşların koronavirüs sürecinde kurallara uymalarını istedi.

ZATÜRE AŞISI RİSK GURUBUNA ÜCRETSİZ YAPILIYOR

Gaziantep İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Tiryaki, Aile Sağlığı Merkezlerinde risk gurubunda bulunan vatandaşlar ise 65 yaş üstü vatandaşlara zatüre aşısının yapıldığını anlattı. Risk ve 65 yaş üstü vatandaşların dışında zatüre aşısı yaptırmak isteyen vatandaşların eczanelerden bu aşıyı temin edebileceklerini söyledi. Tiryaki açıklamasında, koronavirüs sürecinde vatandaşların soğuk algınlığına karşıda kendilerini korumalarını istedi.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
19.11.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin