GAZİANTEP VALİLİĞİNDEN KORONAYLA İLGİLİ ÖNEMLİ ADIM

Koronavirüs şüphesi bulunan vatandaşlar bundan sonra 444 06 27 nolu numarayı arayarak test yaptırmak için araç isteyebilecek.
GAZİANTEP VALİLİĞİNDEN KORONAYLA İLGİLİ ÖNEMLİ ADIM

Gaziantep’te Covit-19 hastalarının acil sağlık ihtiyaçlarının daha çabuk karşılanabilmesi ve ilgili bütün kurumlarla koordinasyon sağlanarak aksaklıkların önüne geçilmesi amacıyla Valilik bünyesinde COVİD-19 Sağlık Destek Hattı Çağrı Merkezi kuruldu. Gaziantep Valisi Davut Gül ile Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, çağrı merkezini ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldılar.

GÜL VE ŞAHİN ÇAĞRI MERKEZİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Gaziantep'te koronavirüs ile mücadele kapsamında “Destek Hattı” hizmet vermeye başladı. Büyükşehir Belediyesinin altyapı desteğiyle hayata geçirilen hat, ilk çağrılarını almaya başladı. Gaziantep Valisi Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, çağrı merkezini ziyaret ederek burada görevli yetkililerden bilgi aldılar. Gaziantep Valisi Davut Gül, çağrı merkezini, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın talimatlarıyla hayata geçirdiklerini belirtti. Amaçlarının koronavirüs ile mücadelede aksaklığa yer vermemek olduğunu dile getirdi.

Gül açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Vatandaşlarımız 444 06 27 numaradan buraya ulaşabilir. İl Sağlık Müdürlüğünde görevli 10 uzman arkadaşımız var. Bunun için ilk etapta 50 araç kiraladık, sonrasında 50 araç daha gelecek. Vatandaşlarımızdan bize gelen talep ve şikayetlerden dolayı hayata geçirdiğimiz 444'lü hattımızla, mazeret ve şikayetlerin önüne geçeceğiz. Bütün vatandaşlarımıza birinci sınıf hizmet sunuyoruz. Vatandaş bu hattı aradığında evinde gidip testini alıyoruz. Hastaneye gitmesi gerekiyorsa hastaneye götürüyoruz. Hastanede tedavisi bittikten sonra alıp evine getiriyoruz. Sistem 24 saat esaslı çalışacak.”

“VATANDAŞLARIMIZIN EMRİNDE OLACAK”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise çağrı merkezinde yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
“Koronavirüs tedbirleri kapsamında bu sistem bizim en önemli koruyucu tedbirimiz olacak. Hızlı bir şekilde vakalardan kurutulup her şeyin normale döndüğü bir süreçle buluşturacağız. 444 06 27, vatandaşlarımızın iletişimde yaşayacağı sıkıntıyı engelleyecek. Diğer yandan vatandaşlarımız alınan tedbirlere tam anlamıyla uymaları gerekiyor. En basit önlemlere bile vatandaşlarımızın duyarsız kalması bizleri üzüyor.”

GÜNDEM
Haber Merkezi
7.08.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin