“Paniğe gerek yok”

“Paniğe gerek yok”

Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Kemal Kazak, koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşların paniğe kapılmadan gerekli olan önlemleri almaları gerektiğini söyledi. Sağlık Bakanlığının süreci çok iyi yönettiğine dikkat çeken Kazak, kaos çığırtkanlarına itibar edilmemesini istedi.

“KAOS ÇIĞIRTKANLARINA ASLA İTİBAR ETMEMELERİDİR”

“Bu virüs ile ilgili söyleyeceğimiz paniğe kapılmadan her vatandaşımız Sağlık Bakanlığının uyarı ve önerilerine tereddütsüz uymasıdır. Kaos çığırtkanlarına asla itibar etmemeleridir” şeklinde konuşan Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Kemal Kazak, sözlerini şu şekilde sürdürdü;
“Bu sürecin Bakanlığı’nın tedbirleri, sağlık çalışanlarının özverisi ve vatandaşlarımızın sağduyusu ile ortak bir mücadeleyle atlatılacağına inanıyoruz. Bu kapsamda üzerimize düşen ayrı bir sorumluluk olarak sağlık çalışanları için alınması gereken tedbirler ile ilgili önerilerimizi Bakanlığımıza ilettik. Dünyanın yaşadığı bu durum insanoğluna bir kez daha sağlık olmadan hiçbir şeyin olmayacağını hatırlatmaktadır. Sağlık çalışanlarının sunduğu hizmetin önemini de göstermektedir.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARI BÜYÜK ÖZVERİYLE ÇALIŞIYORLAR”

“Sağlık çalışanları depremde, askeri harekâtlarda olduğu gibi yine büyük bir özveri ile hizmetini sunacak ve durumun düzelmesi için gecesini gündüzüne katarak çalışacaktır” diye sözlerini sürdüren Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Kemal Kazak daha sonra şu ifadelere yer verdi;

“Risk grubunun en üstünde olacak iş yükleri daha da artacak, bazı sosyal ve özlük haklarından feragat ederek devletinin emrinde milletine hizmet edeceklerdir. Böylesine bir hizmetin fedakârları olan sağlık çalışanları bir 14 Mart’a daha ne yazık ki yaşadıkları mağduriyetler nedeniyle sorunlu, sıkıntılı girmektedirler. Temel taleplerin karşılanmadığı, döner sermayelerde birilerinin müjde diye yaygara koparırken, çalışanın hiçbir derdine çare olmayan bir yönetmelik değişikliğini görmekteyiz. Yıpranma payı düzenlemesi çalışanın beklentisinin çok uzağında kaldı. Ücretlerde yaşanan kayıpların telafisi için adım atılmıyor. Şiddet ve mobbinge karşı acil ve ağır önlemlerin alınması gerekirken tedbirler alınmıyor. Sözleşmeliler eşlerinden, ailelerinden ayrı kalıyorlar. Ehliyeti ve liyakati es geçen iradeciler nedeniyle kurumlarda huzursuzluklar yaşanıyor. Bu sorunların giderilmesi, çalışanların temel beklentilerinin karşılanması şarttır. Sağlık çalışanlarının sorunlarını çözerek onlara huzurlu bir çalışma ortamı sağlamak her şeyden önce Türkiye’nin sağlığına yapılmış en önemli katkı olacaktır.”

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
19.03.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin