Parkomatta gelişi-güzel ücret uygulaması

Parkomatta gelişi-güzel ücret uygulaması

Gaziantep’te Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen parkomat uygulaması sürücüleri çileden çıkartmaya devam ediyor. Parkomat görevlileri uygulamanın olmadığı noktalarda bile araçlara gelişi güzel ücretlendirme yaparken bu durum karşısında ise araç sürücüleri büyük tepki gösteriyorlar. Kentin önemli bölümünde parkomat noktası olmayan yerlerde ve bağlantılarında araçlara ücretlendirme fişi kesildiği iddia ediliyor. Belediye yönetiminin parkomat konusunda gerekli düzenlemeleri yapması isteniyor.

YOĞUN OLAN TRAFİĞİ İÇİNDEN ÇIKILMAZ HALE GETİRİYOR

Gaziantep işlek caddelerinde yer alan parkomat alanları vatandaşların tepkisini çekiyor. Kentin pek çok noktasında bulunan parkomat alanlarının varlığı çok sayıda noktada var olan trafik yoğunluklarını daha da arttırırken, kentte ortaya çıkan otopark sorunları çözümlenemiyor. Vatandaşlar Gaziantep’te yaşanan trafik ve otopark sorunlarına kalıcı çözümler üretilmesi gerektiğini ifade ettiler. Parkomat alanlarının kent trafiğini engellediğini savunan vatandaşlar, “Kentin merkezi noktalarında yer alan parkomat alanları işlek caddelerde trafik sorunlarını artıyor. Dar olan yolların daha da daralmasına neden oluyor. Sıkışan trafik Bakırcılar Çarşısı mevkiinden başlayarak, Eski Adliye civarına kadar uzayabiliyor. Bu trafiğe bir de parkomat alanlarına park etmeye çalışan araçlar eklenince trafik içinden çıkılmaz hale geliyor” şeklinde konuştular.

YOLLAR ARAÇ ÇÖPLÜĞÜNE DÖNMÜŞ DURUMDA

Öte yandan kent trafiğinde başlatılan tek yön uygulamaları parkomat alanlarına ev sahipliği yapıyor. Geçtiğimiz aylarda yenilenerek tek yön haline getirilen Nail Bilen Caddesi’nde ise parkomat uygulamasının hayata geçirilmesiyle birlikte yolun sağ ve solunda oluşturulan parkomat alanları yolun daralmasına neden oluyor. Daha önce çift yönlü olarak hizmet veren yol tek yön haline getirilerek yolun trafik akışını önemli ölçüde rahatlatması bekleniyordu. Yola çift taraflı olarak park edilen araçlar 3 şeritli yolun giderek daralmasına neden oluyor.

GÜNDEM
Bülent Öner
23.05.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin