PEKİ, SENİN İYİ PARTİ’DE NE İŞİN VARDI?

İktidar kanadında FETÖ projesi olarak kurulduğu iddia edilen İyi Parti bazı Ak Partili eski yöneticilerin başına dert oldu. Seçimlerde İyi Partiye çalıştıkları iddia edilen isimler aynı şekilde Fatma Şahin’i İyi Parti yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde
PEKİ, SENİN İYİ PARTİ’DE NE İŞİN VARDI?

Ak Parti Gaziantep İl Başkanlığı 31 Mart yerel seçimlerinde parti aleyhine çalıştığı iddiasıyla bazı üst düzey partililer hakkında disiplin süreci başlattı. Disiplin süreci çerçevesinde bazı partililerin İyi Parti’ye çalıştıkları fotoğraflarla belirlendi. Disiplin sürecinin en etkili şekilde başlatılan Ak Parti’de diğer yandan İyi Parti yönetimini daha önce ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise tartışmalara neden oldu.

ŞAHİN İKTİDARIN SERT ELEŞTİRİLERİNE MARUZ KALAN İYİ
PARTİ GAZİANTEP İL YÖNETİMİNİ ZİYARET ETMİŞTİ

Ak Parti Gaziantep il başkanlığının bazı partililer hakkında 31 Mart yerel seçimlerinde İyi Partiye çalıştıkları iddiasıyla dişilin süreci başlatıldı. Haklarında disiplin süreci başlatılan partililerden bazıları ise, “Geçtiğimiz yıl içerisinde Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’de İyi Parti Gaziantep il başkanlığını ziyaret etmişti. Madem İyi Partiyle irtibata geçmek suç öyleyse Fatma Şahin hakkında da disiplin süreci başlatılsın” diye görüş belirttiler.

AK PARTİ’DE KAZAN KAYNIYOR
KILIÇLAR ÇEKİLMİŞ DURUMDA

Yerel seçimlerin ardından 2 belediye dışında tüm belediye başkanlıklarını Cumhur İttifakı çerçevesinde kazanan Ak Parti Gaziantep il ve ilçe teşkilatlarında mutluluk yaşanması gerekirken gerginlik üst seviyeye tırmandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu arasında yaşanan soğuk savaşın yanında şimdi de bazı partililer hakkında disiplin sürecinin başlatılmış olması gerginliği daha da tırmandırdı.

MEHMET HAZ MESAJLA “PARTİ ALEYHİNE ÇALIŞANLARI
TESPİT EDİP BİZE BİLGİ VERİN” DEMİŞTİ

Ak Parti'de, il yönetiminin son uygulaması parti içinde çeşitli tartışmaları da beraberinde getirdi. Teşkilat Başkanı Mehmet Haz, ilçe yönetim kurulu üyelerinin bulunduğu whatsapp grubuna, "Partilimiz olup, yerel seçimde başka partilere çalışan isimler varsa, belge ve bilgilerle bize iletmeleri gerekmektedir" yazdı. İl İcrasında da bazı isimlerin disiplinline sevk edilmeleri konusu görüşüldü. Yerel seçim sonuçlarının ardından, Ak Parti Gaziantep teşkilatında hareketli günler yaşanıyor. Genel merkezin birçok il de revizyona gideceği konuşulurken, bu iller arasında Gaziantep'in olup olmadığı merak konusu.

PARTİYİ KARIŞTIRAN BU MESAJIN ARDINDAN DÜĞMEYE BASILDI

Gaziantep'in revizyon yapılacak iller arasında olup olmayacağı tartışılırken, geçen hafta yaşanan bir gelişme ortalığı karıştırdı. Edinilen bilgiye göre, Ak Parti il yönetimi, 31 Mart yerel seçimlerinde başka partilere ve adaylara çalıştığı iddia edilen isimler için disiplin yolunu başlatmak üzere harekete geçti.

AK PARTİ GAZİANTEP İL BAŞKANLIĞI İCRASINDA GÖRÜŞÜLDÜ

Ak Parti İl Yönetim Kurulunun geçtiğimiz hafta yaptığı toplantısının ardından gerçekleşen il icrasında, disiplin süreci ile ilgili konu görüşüldü. Bazı ilçe başkanlarının da bulunduğu bu toplantıda seçim üzerine değerlendirmeler yapıldı. İcra toplantısında, Ak Parti içerisinde bazı isimlerin 31 Mart yerel seçimlerinde diğer parti ve adaylara çalıştıkları konusunda görüş alışverişinde bulunulurken, bu konuda bazı isimlerin adı üzerinden tartışma yaşandı. Adı geçen isimlerle ilgili disiplin sürecinin başlatılması konusunda ise görüş ayrılıkları yaşandı.

GÜNDEM
Bülent Öner
30.04.2019

Yorumlar

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin