PİDE EKMEĞİNDEN ARTIK ÇALINMIYOR!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri kent genelinde denetimlerini artırdı
PİDE EKMEĞİNDEN ARTIK ÇALINMIYOR!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri tarafından kent genelinde gıda denetimi yapıldı. Düzenlenen denetimlerde fırın, simit ve kasap işletmelerinin genel hijyen, fiyat tarifesi, ruhsat, kaçak et, siyah–beyaz et ayrımı, odun kullanımı, terazi, gramaj, baca filtresi gibi konular üzerinde duruldu. Yapılan denetimlerde pide ekmeği gramajında bir eksiklik görülmedi.

ZABITA EKİPLERİ TİTİZ BİR DENETİM GERÇEKLEŞTİRDİ

Özellikle pide ve simit fırınlarının mutfak kısımlarını sıkı bir denetime tutan zabıta ekipleri, çalışanların ise giyim ve kuşamlarının hijyenikliğini denetledi. Pidelerin gramajına, ruhsat ve fiyat listelerine, işletmede kullanılan malzeme ile araç ve gereçlerin temizliğini de gözden geçiren zabıta ekipleri, kurallara uymayan bazı işletmelere ceza keserken bazılarına ise uyarı yaptı. Denetimlerin rutin denetim olduğunu ifade eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Salih Yıldırım, “Biz her zamanki gibi rutin denetimlerimizi yapıyoruz. Ancak Başkanımız Fatma Şahin’in önderliğinde denetimlerimizi aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz. Kentin genelinde bulunan tüm fırın ve kasaplara denetim gerçekleştirdik. Amacımız vatandaşlarımızın sağlıklı ve temiz ürünler alması. Merdiven altı diye tabir edilen kaçak ve yasak işletmelere izin vermiyoruz” diye konuştu.
BÜLENT ÖNER

GÜNDEM
Haber Merkezi
31.01.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin