Pis kokudan geçilmiyor

Pis kokudan geçilmiyor

Çukur Mahallesi’nde Halep Pasajının hemen arkasında yer alan boş arsa çevrede pis kokuya yol açıyor. Çoğu esnafın çöplerini attığı arsayla ilgili belediye görevlilerinin gerekli çalışmaları yapması istendi. Bölge sakinlerinden Hüseyin Güneş, “Pis kokudan işyerimizde duramıyoruz” dedi.

Kentin en önemli alış veriş merkezleri arasında yer alan Çukur Mahallesi’nde Halep Pasajı hakkında yıkım kararı uygulandı. Pasajın arka tarafından yer alan boş arsa ise yıkım alanına dahil edilmedi. Çevresi duvarla kaplı olan arsaya bölgede yer alan esnaflar çöplerini atıyor. Yaşanan bu durum karşısında ise arsa çöplüğe dönerken bölgede yaşayan vatandaşlar ise bu durumdan rahatsız olmaya başladı.

Bölge sakinlerinden Hüseyin Güneş, boş arsanın bir an önce değerlendirilerek çöplük olmaktan kurtarılmasını istedi.  Güneş açıklamasında, “Bu arsa yıllardır böyle. Çukur Mahallesi’nin en önemli sokaklarından birinde yer alıyor ve arsa resmen çöplüğe döndü. Arsanın sahipleri ortada yoklar. Belediye yetkililerinin bu kişilere ulaşarak gerekli çalışmaları yapmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
7.02.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin