Pis kokuya çözüm bulun!

Pis kokuya çözüm bulun!

Sıcak havanın iyice hissedildiği Gaziantep’te Alleben Deresi pis kokusuyla çevrede ki vatandaşlara rahatsızlık veriyor. Dere yatağında bir an önce ıslah çalışmalarının yapılmasını isteyen Gaziantepliler GASKİ Genel Müdürlüğünün konuyla acil bir şekilde ilgilenmelerini istediler.

ALLEBEN DERESİNİN ÇEVRESİNDEN GEÇİLMİYOR

Alleben deresi şimdilerde sivrisinek ve böceklere ev sahipliği yapıyor. Şehir merkezinin içinden geçen içi çöp ve yosunlarla dolu olan Alleben deresi son günlerde havaların sıcak geçmesi nedeniyle civarda oturan vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanıyor.

DEREDE TEMİZLİK ÇALIŞMALARI UZUN SÜREDİR YAPILMIYOR

Sivrisinek ve kokudan dolayı dışarıya çıkamadıklarını belirten vatandaşlar, "Eskiden yaklaşık her hafta derenin içi ve çevresi görevliler tarafından ilaçlanarak temizleniyordu. Yaz aylarında bile tek bir sivrisinek rahatsız etmiyordu. Ama ne yazık ki artık Alleben deresi kaderine terk edilmiş durumda. İnsanlarda çok duyarsız. Elindeki içecek kutusunu bile hemen kolayına geldiği için dere içerisine atıyor" dediler.

"Yosunları temizleyen yetkililerde kalmadı" diyen vatandaşlar, "Bu şekilde devam ederse Gaziantep'in tarihi allaben deresi ne yazık ki bir bataklık haline gelecek. Parklara baktığımızda her adım başına bir görevli düşerken, buraya neden önemsiz kaldığına bir türlü anlam veremiyoruz. Parklarda çimleri ve çevreyi temizleyen görevlilerin bir kısmının da alleben deresine kaydırılması daha güzel olur" diye konuştular.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
12.07.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin