Planlamanın bitmesi bekleniliyor

Planlamanın bitmesi bekleniliyor

Büyükşehir Belediyesinin Taşlıca Bölgesinde 4 ayrı meslek gurubuna yönelik planladığı küçük sanayi bölgelerinde sona gelindi. Sanayi alanları arasında 800 bin metrekare terlik ve ayakkabı sektörüne tahsis edildi. Bir süre önce kurulan S.S. Taşlıca Terlik ve Ayakkabı Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Fatih Altıntuğ, planlama çalışmalarının sürdüğünü dile getirdi.

EN DOĞRU ŞEKİLDE YAPTIRACAĞIZ

Projenin başlamasıyla birlikte esnafın yeni işyerlerinin Gaziantepli müteahhitlere yaptırılacağına dikkat çeken S.S. Taşlıca Terlik ve Ayakkabı Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Fatih Altıntuğ, “Yeni kurulan bir kooperatif ve genel kurulumuzu bir süre önce tamamladık. Genel kurula giderken üye sayımız 39 idi, bu sayıyı kısa sürede 100’e tamamlayacağız. Kooperatif yönetimi olarak bilindiği üzere Gaziantep Büyükşehir Belediyesi eski Nizip Caddesi’nde yer alan yerleşim alanlarının tamamı yıkacak ve bölge kentsel dönüşüme tabi olacak. Bu nedenle yıkılan işyerlerinde bulunan esnafımızı yeni sanayi alanına taşıyacağız. Bu konuda tüm yetkili birimlerle işbirliğimiz devam ediyor” diye konuştu.

KÜSGET BENZERİ ALANLAR KURULACAK

Büyükşehir Belediyesinin uzun süredir üzerinde çalıştığı projede sona gelindi. Taşlıca Bölgesinde milyon metrekare alan üzerine kurulması planlanan yeni sanayi alanlarının KÜSGET ve GATEM Bölgelerine benzer şekilde inşa edileceği açıklandı. Büyükşehir Belediyesinden konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Adı geçen alanlarda yeni işyerlerinin kurulamaması nedeniyle belediyemiz tarafından yeni sanayi alanlarının oluşturulması gündeme gelmiştir. Yapılan çalışmaların ardından yeni sanayi alanları oluşturulmuş ve kısa süre içerisinde yaşama geçirilecektir. Mesela eski Nizip Caddesi’nde yer alan terlik ve ayakkabı sektörü oluşturulacak olan bu alanlara taşınacak” denildi.

HANGİ SEKTÖRLER TAŞLICA BÖLGESİNDE YER ALACAK?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada fıstıkçılar, eski Nizip Caddesinde yer alan terlik ve ayakkabıcılar, toptancılar, tır tamircileri ile nakliyatçıların bu bölgeye taşınacakları duyuruldu. Konuya ilişkin açıklamada ise şu ifadelere yer verildi;

“Eski Nizip Caddesi’nde yer alan yapıların tamamı kamulaştırılacak. Bu bölgede yer alan terlik ve ayakkabı sektörünün temsilcileri ise bu bölgeye taşınacak. Diğer yandan ise GATEM Bölgesinde yer alan toptancılar ve fıstıkçılar bu alanda kendilerine yer bulabilecekler. Aynı şekilde nakliyatçılarda Taşlıca Bölgesinde kendilerine yer bulabilecekler. Hızla gelişen kent ticaretinde yeni alanların oluşturulması için gerekli çalışmaları sürdürüyoruz.”

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
8.03.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin