Polis aranan 10 kişiyi ele geçirdi

Polis aranan 10 kişiyi ele geçirdi

Gaziantep'te asayiş ve terör olaylarının suç olaylarının önlenmesi için kent genelinde 66 ekip ve 223 emniyet personelin katılımıyla Huzurlu Sokaklar ve Terör Suçları Uygulaması gerçekleştirildi. Uygulamada çeşitli suçlardan aranan 10 şahıs yakalandı.
Gaziantep Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, ''İlimizde huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, başta asayiş ve terör olayları olmak üzere suç işlemesinin önlenmesi, aranan şahısların yakalanması amacıyla ilimiz genelinde ilgili birimlerimizden 66 ekip ve 223 personelimizin katılımıyla 43 farklı noktada ve ilimizde faaliyet gösteren araç kiralama şirketleri, oteller ve günübirlik evlerin denetimine yönelik 01.10.2022 tarihinde yapılan Huzurlu Sokaklar ve Terör Suçları Uygulamasında; 4 bin 112 şahıs sorgulanmış, çeşitli suçlardan aranan 10 şahıs yakalanarak adli mercilere teslim edilmiş, 4 işyeri hakkında gerekli adli ve idari işlem yapılmıştır. Yapılan denetimlerde 1.019 araç kontrol edilmiş, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun çeşitli maddelerini ihlal ettiği tespit edilen 50 sürücü ve araç plakasına cezai işlem uygulanmış, 8 araç trafikten men edilmiştir'' ifadeleri yer aldı.

ASAYİŞ
Haber Merkezi
3.10.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin