PROJE NETLEŞTİ

TOKİ Kamil Ocak Stadının yerini meydan spor salonu alanını ise ticari donatı alanı olarak kullanacak
PROJE NETLEŞTİ

TOKİ tarafından alınan Kamil Ocak Stadının yerine ne yapılacağını Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin anlattı. Şahin, stat alanının yerinin meydan, spor salonunun olduğu alanın ise ticari alanlardan oluşacağını kaydetti. Stat alanının meydan olarak kalmasından dolayı mutlu olduklarını kaydeden Şahin, spor salonunun olduğu yerde yapılacak ticari işletmenin ise otel olacağını dile getirdi.

NE YAPILACAĞI MERAK KONUSU OLMUŞTU

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, stat alanında yıkım çalışmalarının zamanının henüz netlik kazanmadığını dile getirdi. Şahin, Gaziantep’in meydan konusunda yetersiz olması sebebiyle stat alanının meydan olarak bırakılmasının kent adına oldukça önemli olduğunu anlattı. Şahin, “Spor salonunun yer aldığı arka tarafta TOKİ ticari alan projelendirmesini tamamladı. Buraya bir otel inşaatı yapılacak. Stadın olduğu alan ise meydan olarak kalacak ve gelecekte büyük ihtimalle 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na eklenebilecek” dedi.

“GELEN TEPKİLERİ KABUL ETMİYORUM”

Gaziantepsporlu taraftarların kendisine yönelik tepkilerini kabul etmediğini dile getiren Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Şahsıma yönelik gelen tepkileri kabul etmiyorum. Ben kulüp için zamanında her türlü maddi ve manevi çalışmayı ortaya koydum. Şimdi gerçekleştirilen eylemlerde şahsıma yönelik tepki gösterilmesine de anlam veremiyorum” dedi. diğer yandan Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan ise kulübün borç batağında olmasına üzüldüğünü söyledi. Erdoğan, “Kulübe defalarca yardım edildi ama yardım edilen para miktarlarına ne oldu kimse bilmiyor. Şimdi Gazianteplilerin takıma sahip çıkmaması gibi bir algı yaratılmasını doğru bulmuyorum” dedi.

GÜNDEM
Bülent Öner
3.01.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin