“Rakamlar korkutuyor”

“Rakamlar korkutuyor”

Gaziantep- Kilis Tabipler Odası eski Başkanı Ramazan Sürücü, yetkililere seslendi. Sürücü, “Matematik yalan söylemez! Sayın Yetkililer, salgın gerçekliğimize uygun tedbirleri ne zaman alacaksınız? Ülkemizin Wuhan'ı olma yolunda hızla ilerliyoruz ve Çember daralıyor” dedi.

Gaziantep- Kilis Tabipler Odası eski Başkanı Ramazan Sürücü, Gaziantep’te her geçen gün artan Koronavirüs Vakalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bazı basın kuruluşlarında yer alan vakalara ilişkin tabloyu paylaşan Sürücü, “Matematik yalan söylemez! Sayın Yetkililer, salgın gerçekliğimize uygun tedbirleri ne zaman alacaksınız?” diye sordu.

Salgının etkisini sürdürdüğünü kaydeden Sürücü, “COVİD-19 can almaya ve can yakmaya devam ediyor.  Türkiye'de bugünkü toplam vakanın yüzde 27'si, ölümlerin yüzde 35'i kentimizden. Başka bir ifade ile 2,5 milyonluk nüfusa sahip kentimizde 255 vaka, geri kalan yaklaşık 80 milyonluk nüfusta 672 vaka.  Bugüne kadarki toplam vakanın yüzde 5,7'si kentimizde. Toplam test sayısına bakıldığında 100 bin kişiye düşen test sayısı ülke ortalamamız kentimizden 1.7 kat daha yüksek. Bu durum dikkate alındığında vaka sayımız çok daha yüksek çıkar.”

Gaziantep’te çemberin daraldığını kaydeden Sürücü, “Ülkemizin Wuhan'ı olma yolunda hızla ilerliyoruz ve Çember daralıyor. Çok üzücü bir tablo hem de çok acı. Sayın hükümetimiz, sağlık bakanımız, il kamu idaremiz, sağlık idaremiz, kentimizin sayın milletvekilleri, bu tabloyu görmüyor musunuz? Gerekli tedbirleri almak için neyi bekliyorsunuz? Unutmayınız bu halkın sağlığından sizler sorumlusunuz! Sayın halkımız kurallara uymak için neyi bekliyorsunuz. Hepimiz bu çemberin içindeyiz. Hepimiz sorumluluk almak zorundayız” ifadelerini kullandı.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
28.07.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin