Ramazan ayı Şehitkamil'de huzur içinde yaşanacak

Ramazan ayı Şehitkamil'de huzur içinde yaşanacak

Şehitkamil Belediyesi, 11 ayın sultanı Ramazan ayı öncesi tüm hazırlıklarını tamamladı. Şehitkamil Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenleyeceği sürprizlerle dolu etkinliklerle ilçe halkının yüzünü güldürecek.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Vatandaşlarımızın sağlıklı, huzurlu, mutlu bir Ramazan Ayı yaşaması için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Vatandaşımızı memnun etmek için tüm gayretimizle çalışıyoruz” dedi.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, ilçe olarak huzurlu bir Ramazan Ayı geçirmek için çalıştıklarını söyledi. Başkan Fadıloğlu, “Mübarek Ramazan Ayı süresince her sene olduğu gibi bu sene de vatandaşlarımızın yanında olacağız. Geçtiğimiz Ramazan ayında gerçekleştirdiğimiz etkinlikler, mahallelerimizde bu yıl da yapılacak. Bu sene 16 ayrı mahallede çeşitli animasyon gösterilerinin sahneleneceği geleneksel orta oyunu, eğlenceli şovlar ve yarışmalarla dolu güzel bir Ramazan ayı eğlence programı hazırladık. Böylelikle Ramazan ayının sevincini ve bereketini hep birlikte yaşayacağız. Amacımız: çocuklarımıza, gençlerimize mübarek Ramazan ayının önemini anlatmak ve eski Ramazanları tekrar yaşatmak. Ülkemizin, milletimizin ve tüm İslam aleminin mübarek Ramazan ayını yürekten tebrik ediyor, Ramazan ayının ülkemize, milletimize tüm İslam alemine sağlık, barış, huzur, adalet ve merhamet getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Şehitkamil'deki denetimler arttı

Şehitkamil Belediyesi, Ramazan ayı öncesi özellikle gıda sektöründe hizmet veren iş yerlerine olan denetimlerini arttırdı. Denetimlere yönelik açıklama yapan Başkan Rıdvan Fadıloğlu, “İnsan sağlığını her şeyin üstünde tutan bir anlayışa sahibiz. Belediyemiz, ilçe halkının huzurlu bir Ramazan ayı geçirmesi için çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiriyor. Market, kasap, pide fırını gibi gıda sektöründe hizmet veren iş yerlerine yapılan denetimlerde: ruhsat, gramaj, ambalaj, boya-badana, genel temizlik, fiyat tarifesi, genel hijyen şartları gibi konulara dikkat ediliyor. Denetimler esnasında uyulması gereken hijyen koşullarına ilişkin bilgilendirme yapan ekipler, kuralları ihlal eden iş yerleri hakkında cezai işlem uyguluyor” ifadelerini kullandı.

Şehitkamil'deki tüm camiler ibadete hazırlandı

Şehitkamil Belediyesi, İslam ailemi açısından ayrı bir önem taşıyan Ramazan ayı için tüm hazırlıklarını tamamlarken, vatandaşların huzurlu bir Ramazan ayı geçirmesi için ilçedeki tüm camilerde temizlik ve hijyen çalışması yaptı. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Rıdvan Fadıloğlu, “Belediyemiz bünyesinde bulunan Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz, ilçe genelindeki tüm camilerde Ramazan ayı öncesi temizlik çalışmaları yaptı. Özveriyle çalışan temizlik ekiplerimiz, ilk olarak cami içindeki halılara anti bakteriyel toz serpiyor ve halıları elektrikli süpürgelerle temizliyor. Temizlik ekipleri daha sonra cami kapısı, mihrap, minber, ahizeler, kitaplıklar, vestiyerler, ayakkabılıklar, pencereler ve camları temizliyor. Ayrıca şadırvan ve tuvaletlerle birlikte cami avlularında çevre temizliği yapılıyor. Temizlik sonrası cami içine gül esansı sıkılıyor ve caminin güzel kokması sağlanıyor. Böylece cemaatin daha huzurlu, sağlıklı ve hijyenik ortamlarda ibadet etmesine olanak sunuluyor” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
İHA
15.05.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin